Skip to main content

Każdy chce założyć własny biznes i zostać własnym szefem, ale wielu nie wie, jak to zrobić. Istnieją różne rodzaje firm domowych. Firmy usługowe, sprzedaż produktów i prywatne firmy internetowe, aby wymienić tylko kilka.

W tym artykule przeprowadzę Cię przez proces zakładania własnego domowego biznesu online. Spróbuję rozwiązać niektóre łamigłówki. Jeśli zastosujesz się do tych wytycznych, będziesz gotowy do działania w krótkim czasie bez dużych inwestycji.

Przede wszystkim musisz wiedzieć, co zrobi Twoja firma. Czy będzie świadczył usługi? Czy planujesz sprzedawać produkty? Są to dwa ogólne typy firm internetowych, które omówię w tym artykule.

Jaki rodzaj usługi zapewnisz, jeśli chcesz świadczyć usługę? Czy zostanie udostępniony osobom posiadającym strony internetowe? Czy będzie to usługa, z której każdy może korzystać, czy będzie ograniczona do Twojego regionu?

Zadaj podobne pytania, jeśli chcesz sprzedać produkt. Czy będzie to produkt, który sprzedajesz i dostarczasz lokalnie, na poziomie krajowym lub międzynarodowym? Jeśli wybierzesz na całym świecie, czy wiesz coś o wysyłce produktu za granicę? To samo dotyczy dostaw krajowych. Czy znasz koszt wysyłki produktu do kraju, w którym mieszkasz?

Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania będziesz mieć lepszy obraz tego, jak ostatecznie rozwinie się Twoja domowa firma internetowa.

Potrzebujesz nazwy domeny. Większość ludzi uważa, że ​​nazwa ich firmy jest najlepszym sposobem na uzyskanie nazwy domeny. Jednak ogólna nazwa domeny ze słowami kluczowymi powiązanymi z twoim produktem lub usługą zapewni ci znacznie lepszą obsługę. Możesz także zarejestrować nazwę swojej firmy jako nazwę domeny i odnieść się do swojej witryny, ale nie jest to konieczne.

Ogólna nazwa domeny może pomóc w ruchu w wyszukiwarkach i być bardziej niezapomnianym. To tylko jeden z wielu czynników, które pomogą ci w optymalizacji wyszukiwarek. Jest to jednak krok, który należy wykonać podczas uruchamiania. Przykład: Cars.com to lepsza nazwa domeny niż Ford.com, chociaż sam Ford wydał miliony na reklamę i branding. Nawet cheapusedcars.com jest lepszy, ponieważ ludzie będą go szukać.

Musisz znaleźć dobrego rejestratora nazw domen, a nie taniego rejestratora nazw domen. Tanie oznacza tanie w domenie nazw domen. Twoja nazwa domeny jest ważna. Mówimy o wydawaniu 25 USD rocznie na rejestratora, który oferuje więcej usług i jakości, i 10 USD lub mniej na taniego rejestratora. Jeśli dodatkowe 15 USD rocznie szkodzi lub rujnuje Twój domowy biznes, możesz nie chcieć zacząć.

Następnie potrzebujesz usługi hostingowej. Tutaj również tańsze nie jest lepsze. Istnieją dobre usługi hostingowe za 100 USD rocznie, a nawet nieco mniej. Ci, którzy oferują hosting za mniej niż tyle, powinni podnieść czerwoną flagę. Wybierz i zapłać przez co najmniej rok dokładnie tak, jak zarejestrowałeś swoją nazwę domeny. Jeśli masz abonament miesięczny, prawdopodobnie nie jesteś w pełni zajęty swoim nowym domowym biznesem.

Teraz masz nazwę domeny i hosting swojej nowej witryny, ale gdzie jest ta strona i jak mogę ją zdobyć? Masz kilka opcji. Możesz uczyć się HTML i tworzyć własne. Możesz użyć edytora WYSIWYG, takiego jak FrontPage, aby stworzyć własną stronę internetową. Możesz zatrudnić kogoś, kto stworzy dla ciebie twoją stronę internetową.

Najpierw porozmawiajmy o nauce HTML, aby stworzyć własną stronę internetową dla swojego domowego biznesu. Tutaj jest krzywa uczenia się. Jest to najlepsza z trzech powyższych opcji, ale nauka wymaga czasu. Dzięki tej opcji jest mało prawdopodobne, aby zacząć działać za kilka dni. W dłuższej perspektywie zaoszczędzisz dużo pieniędzy na naukę HTML i tworzenie własnych stron internetowych. Im więcej witryn masz w portfelu, tym więcej będziesz mieć co najmniej jednego, który będzie wielkim zwycięzcą. Jeśli napiszesz własny kod, możesz utworzyć nową witrynę tyle razy, ile chcesz.

Następnie utwórz własną witrynę biznesową dla prywatnych użytkowników z wydawcą WYSIWYG. (To, co widzisz, dostajesz). Te edytory są podobne do tworzenia dokumentu. Wszystko jest wizualne i nie musisz

Kod jeden kawałek.

Następnie jest kolejna opcja, aby zatrudnić projektanta stron internetowych, aby stworzyć witrynę firmy domowej. Profesjonalny projektant stron internetowych wie, jak nadać swojej witrynie pożądany wygląd. Należy jednak zachować ostrożność przy wyborze projektanta stron internetowych. Dodam tutaj kilka rzeczy, o których warto pamiętać;

1. Jeśli powiedzą, że rejestrują dla ciebie nazwę domeny, powiedz nie. Rejestracja nazwy domeny nie jest technicznie trudna. Zrób to sam. Wielu projektantów stron internetowych rejestruje nazwę domeny w najtańszym możliwym do znalezienia miejscu, a następnie pobiera opłatę za nazwę domeny w wysokości 100 USD lub więcej rocznie. Wielu z nich bierze to we własnym imieniu! Spowoduje to poważne problemy, jeśli zdecydujesz się przestać korzystać z ich usług. Nazwa domeny powinna zawsze znajdować się w Twoim imieniu.

2. Zapytaj ich, jakiego programu używają do budowy Twojej witryny. Jeśli korzystasz z FrontPage, Dreamweaver lub innego wydawcy WYSIWYG, możesz także utworzyć własną stronę internetową firmy. Jeśli nie piszesz HTML od zera, nie powinieneś zajmować się projektowaniem stron internetowych.

3. Jeśli chcesz być rozliczany co miesiąc za prowadzenie witryny za Ciebie, bądź ostrożny. Nie podpisuj rocznych umów. Twoim zadaniem jest stworzenie dla ciebie domowej witryny biznesowej. Niech się trzymają. Większość projektantów to tylko projektanci. Nie są guru wyszukiwarek, liderami biznesu ani niczym innym. Niech projektant wykona projekt, a inni zrobią, co mogą.

4. Nie pozwól im mówić o funkcjach, których nie potrzebujesz. Podobnie jak sprzedawcy używanych samochodów, będą próbować zachęcić cię do dodania wielu dzwonków i gwizdków, których nie potrzebujesz.

5. Witryna z broszurami służy przede wszystkim do informowania ludzi o oferowanych produktach lub usługach oraz do kontaktowania się z Tobą w celu uzyskania dodatkowych informacji. Zwykle jest to strona główna, strona informacyjna i strona kontaktowa. Nie powinno to kosztować więcej niż 500 USD.

6. Jeśli dodasz możliwość zakupu produktu lub usługi, płacąc za nie za pośrednictwem domowej witryny biznesowej, stanie się ona witryną e-commerce. Ponownie zwróć uwagę na dzwonki i gwizdy, które sprzedawca używanej witryny próbuje sprzedać. PayPal to świetna opcja na początek. Możesz łatwo założyć konto PayPal. Możesz tworzyć własne przyciski zakupu i wklejać je na swojej stronie internetowej, używając dostarczonego kodu, nie będąc guru HTML. Możesz nawet ustawić koszty wysyłki i wszystko inne za darmo za pośrednictwem PayPal. Pobierają niewielkie odsetki za sprzedaż, ale usługi, które świadczą, są tego warte. Ponadto nie ma opłat konfiguracyjnych ani miesięcznych, jak w przypadku innych rozwiązań e-commerce. Jeśli wielkość sprzedaży osiągnie tysiące dolarów miesięcznie, możesz poszukać lepszego rozwiązania, ale do tego czasu skorzystaj z PayPal.

7. Stare powiedzenie wśród tych, którzy zarabiają w Internecie, brzmi: „budujesz pierwszy na show, a resztę na ciasto”. Co to znaczy Najprawdopodobniej na początku będziesz bardzo zaniepokojony wyglądem swojej witryny, ale projektowanie jest najmniej ważnym aspektem twojego domowego biznesu internetowego. Wielu się nie zgodzi, ale kogo to obchodzi? Powtarzam, projektowanie jest najmniej ważnym aspektem twojego domowego biznesu. Piękna witryna bez ruchu staje się coraz brzydsza każdego dnia. Brzydka strona internetowa z ruchem, który sprawia, że ​​pieniądze są piękniejsze dzięki dolarowi. Utwórz ogólny budżet dla swojej domowej firmy internetowej. Nie wydawaj więcej niż 30% tego budżetu na projektowanie. Spędź resztę promocji swojej witryny, reklamy i inne promocje, które przyciągają klientów. Nie pozwól projektantowi powiedzieć, że jego projekt jest ważniejszy niż sukces twojego domowego biznesu.

Po skonfigurowaniu nazwy domeny, hostingu i strony internetowej potrzebujesz klientów. Gdzie je znajdziesz? Mam swoją stronę internetową. Nie znajdą mnie teraz? NIE, nie będą.

Istnieje wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby uzyskać ruch. Możesz kupić AdWords od Google, MSN (wkrótce) lub Yahoo. Zapewnia to ruch od osób szukających określonych słów kluczowych. Zwracaj uwagę na stawki i ustaw limity wydatków, aż zobaczysz, które słowa kluczowe służą do zarabiania pieniędzy.

[ff id=”2″]