Skip to main content

Dwie dekady temu tylko nieliczni właściciele domów myśleli o stylowych wnętrzach lub pięknych wnętrzach. Większość domów miała ograniczone zapasy pościeli i pościeli, które były wielokrotnie prane i ponownie używane. Tekstylia domowe i wyposażenie były oferowane głównie na rynku podczas festiwali.

Wraz ze wzrostem liczby gospodarstw domowych, wzrostem indyjskiego handlu detalicznego, rosnącym dochodem do dyspozycji, wzrostem sektora mieszkaniowego, hotelarskiego i opieki zdrowotnej, a także rosnącą konsumpcją, obecnie doświadczamy zmian w życiu indyjskich MŚP. Ludzie, zwłaszcza młode pary pracujące, wydają teraz dużo pieniędzy na wnętrza, aby nadać swoim domom modny i nowoczesny wygląd. Wszystkie te czynniki zwiększyły popyt na tekstylia domowe o 30-40% rocznie.

Ponadto meble i tekstylia stały się jeszcze bardziej atrakcyjne dla publiczności dzięki gigantom handlu elektronicznego, którzy dodają segmenty domowe do swoich stron internetowych. Bez względu na to, czy zasłony, czy gotowe tkaniny domowe, cały proces zakupu jest łatwy. Rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości meble na stronach e-commerce z całego świata jest wyraźnie widoczne.

W szczególności w Indiach działają jedni z największych producentów tekstyliów domowych, w tym Welspun (trzeci największy producent ręczników), Dicitex (piąty największy producent tkanin obiciowych) i Trident (największy producent ręczników frotte). Ponadto niektóre indyjskie marki, takie jak Spread, Birla Century, Super Net, ABN itp. Są znane na całym świecie i rozwijają się w zdrowym tempie. Nawet niektóre międzynarodowe marki, takie jak UCB, Espirit Home i wiele innych, odnotowały wzrost o 20 do 30% na indyjskim rynku tekstyliów domowych.

Przemysł tekstylny w Indiach różni się pod względem cen, kolorów, wzorów, a nawet konsumentów. Są tacy, którzy wolą międzynarodowe marki bez ograniczeń cenowych, podczas gdy są konsumenci, którzy szukają dużych ilości w rozsądnych cenach. W dzisiejszych czasach konsumenci stają się bardzo świadomi środowiska, bezpieczeństwa i higieny, dlatego zapotrzebowanie na takie cechy, jak właściwości odpychające, pachnące i zmniejszające palność w tekstyliach domowych gwałtownie wzrosło.

W 2014 r. Udział Indii w światowych tekstyliach domowych wyniósł 11%, co wskazuje na duży potencjał wzrostu. Indyjskie firmy tekstylne odnoszą korzyści na rozwijającym się rynku globalnym. Należą do nich ogromna dostępność niedrogiej bawełny, tania siła robocza, obiecujące środki rządowe i obecny trend deprecjacji rupii indyjskiej w stosunku do obcej waluty. Wszystkie te czynniki wsparły potencjał indyjskich firm tekstylnych do osiągnięcia wysokich poziomów w tym segmencie.

[ff id=”4″]