Skip to main content

Jak mierzysz swój dom na pokryciach dachowych? To świetne pytanie, a oto kilka prostych rozwiązań, aby zapisać swoją listę materiałów. Najpierw powiem, że jeśli masz niewielkie nachylenie od nachylenia dachu od 4:12 do 6:12, możesz to łatwo zrobić z dachu, mierząc płaszczyzny. Zakłada to oczywiście, że nie boisz się wysokości. Istnieją pewne zasady dotyczące początkowego procesu pomiaru.

1. W przypadku dachu dwuspadowego należy dodać co najmniej 12% odpadów. 1 kwadrat odpowiada 100 stopom kwadratowym materiału.

2. W przypadku dachu czterospadowego powinieneś być zależny od tego, jak tniesz bioderami i dolinami, w ilości odpadów wynoszącej od 15 do 17%.

3. W przypadku gontów architektonicznych lub laminowanych potrzebujesz dokładnych pomiarów liniowych bioder i grzbietów, aby określić, ile wiązek ulepszonych nasadek grzebieniowych potrzebujesz do czesania dachu. Za 20 LF każdy. Od grzbietów po biodra lub grzebienie szczytowe – musisz znać całkowitą wartość LF, aby wiedzieć, ile wiązek potrzebujesz. Półpasiec kosztuje od 42,00 $ do 55,00 $ za pakiet, a to nie jest tanie.

4. Ze standardowymi gontami paskowymi powinieneś wiedzieć, że możesz wyciąć 33 LF z każdego pakietu na biodra i kalenice.

5. Jeśli masz dach siodłowy i chcesz wentylacji typu „pierwsza na pierwszej”, takiej jak Cobra 2 lub 3 firmy GAF / ELK. Wiedz, że wentylacja kalenicy odbywa się w sekcjach 4-stopowych, dzięki czemu możesz zdecydować, ile potrzebujesz na cały kalenica dachu.

6. Standardowe wzory gwoździ wymagają 4 gwoździ na gont i jest 78 gontów na kwadratowy dach. Odpowiada to 234 gwoździom na kwadrat, jeśli zostaną spełnione minimalne wymagania producenta. Więc za 50 funtów. Za pomocą zestawu gwoździ ręcznych otrzymasz na dachu około 25 metrów kwadratowych lub 75 wiązek gontów.

7. Musisz zmierzyć swoje doliny, aby zobaczyć, jak długo trwają, aby Ice and Water Shield chronił instalację przed wyciekiem. Występują w 1 i 2 kwadratowych rolkach. Pojedynczy rzut 1-kwadratowy ma 33 bezpośrednie stopy na rzut i jest dwa razy większy niż rzut 2-kwadratowy.

8. Wreszcie potrzebujesz filcu i możesz używać różnych typów w zależności od swoich preferencji. Istnieje 15 LB lub # 15, które są dostarczane z 4 kwadratami filcu dachowego, a dla 30 LB lub # 30 filcu występuje w 2 kwadratowych rolkach. Musisz także kupić plastikowe nakładki, aby przypiąć filc. Możesz zainstalować około 30 kwadratów filcu z 20-funtowym pudełkiem z plastikowymi nasadkami 1 „.

9. Musisz wiedzieć, ile jest otworów wentylacyjnych w domu i jak duży jest każdy z nich. Wynoszą od 1 1/2 „do 4”.

Mam nadzieję, że pomoże ci to dalej, ponieważ od ponad 20 lat stosuję te same metody, aby uzyskać listę materiałów do pokrycia dachów budynków mieszkalnych.

[ff id=”3″]