Skip to main content

W Stanach Zjednoczonych istnieją tysiące firm telemarketingowych. Roczna sprzedaż przemysłu wynosi około 15 miliardów dolarów. Branża jest bardzo ciężka. Największe pięćdziesiąt firm generuje ponad sześćdziesiąt procent sprzedaży. Branża telemarketingu jest regulowana od czasu uchwalenia Ustawy o ochronie konsumentów w 1991 r., Co spowodowało, że niektóre praktyki były nielegalne. Na przykład telemarketerzy nie mogą do ciebie zadzwonić przed 8:00 lub po 21:00 i musisz poprawnie zidentyfikować siebie i swoją firmę. Krajowy rejestr niezwiązany z połączeniami, uruchomiony w 2003 r., Umożliwia konsumentom zarejestrowanie swoich numerów telefonów na liście, aby większość telemarketerów nie mogła do nich zadzwonić. Czy wpłynęło to na branżę telemarketingową?

Po skonfigurowaniu rejestracji „Do Not Call” odpowiedź była przytłaczająca. Dziesięć milionów numerów telefonów zostało zarejestrowanych w ciągu zaledwie czterech dni od uruchomienia. W szczycie zarejestrowano około 158 liczb na sekundę. Biorąc pod uwagę stopień, w jakim klienci telemarketingowi tracą prowizję, oczekuje się, że stracą około połowy rocznej sprzedaży. Ci, którzy nie zarejestrowali swoich numerów telefonów, wiedzą, że nadal otrzymują rozmowy marketingowe. Jak wpłynęło to na przemysł?

Firmy telemarketingowe musiały zmienić swoje procesy biznesowe. Ponieważ obecność na liście Do Not Call nie uniemożliwia dzwonienia do ludzi przez kampanie polityczne, organizacje charytatywne i niektóre organizacje non-profit, a także firmy, z którymi ostatnio prowadzili interesy, telemarketerzy koncentrują się na nich obszary. Przemysł nie musiał strzelać do tylu ludzi, ilu się początkowo obawiano.

Wszystko to oznacza, że ​​wciąż mamy do czynienia z telemarketingiem w naszym życiu. Zawsze ważne jest, aby mieć świadomość swoich praw jako konsumenta w zakresie telemarketingu. Jeśli uważasz, że jesteś nękany lub w niewłaściwy sposób wezwany, złóż skargę telemarketingową, abyś mógł rozpowszechnić informacje o firmie i ewentualnie pomóc innym konsumentom.

[ff id=”4″]