Skip to main content

Nadszedł czas, aby ubezpieczyciele związali swoje dotychczasowe systemy, wzmacniając tłumienie presji rynkowej poprzez zmniejszenie efektywności ich działalności. Aby to zrobić, muszą jednak najpierw rozpoznać ulepszoną funkcjonalność i dodatkową wartość, jaką udana transformacja PAN może przynieść dla ich firmy. Prawda jest taka, że ​​nie wszyscy są gotowi, aby zrozumieć wartość elastycznego systemu zarządzania polityką (PAS) z jego różnymi modułami.

Nie ma wątpliwości, że nowoczesny PAN zmienia branżę ubezpieczeniową i umożliwia ubezpieczycielom odzyskanie gruntu poprzez wpływ na ich pracowników, procesy i technologie. Jednocześnie oferują niezrównany poziom dostępności, niezawodności i bezpieczeństwa. Ubezpieczyciele, którzy pozostają wierni swojemu staremu systemowi, muszą mierzyć się z pewnymi trudnymi prawdami:

pierwszy Przerwa między mieniem: Ubezpieczyciele są silnie zależni od swoich starszych systemów w celu obsługi swoich podstawowych aplikacji. Obsługują codzienne zadania, takie jak wydawanie i zarządzanie polisami, przetwarzanie roszczeń oraz rysowanie i fakturowanie. To sprawia, że ​​ubezpieczyciele wahają się manipulować swoimi starszymi systemami. Jednak na ten ściśle regulowany i wymagający dużej ilości dokumentów przemysł w znacznym stopniu wpływają ograniczenia jego starszych systemów. Ubezpieczyciele, którzy nadal pracują nad swoimi nieefektywnymi, ale funkcjonalnymi starszymi systemami, ręcznie przetwarzają stosy papieru i wymieniają dane między systemami, co prowadzi do ogromnych wąskich gardeł i opóźnień w ich wydajności. Powodują także niedokładności, które mogą prowadzić do dalszych wąskich gardeł w późniejszym czasie. Z drugiej strony ubezpieczyciele zyskują ogromną elastyczność procesów dzięki wprowadzeniu nowoczesnego PAN i mogą łatwo modyfikować stare produkty i wprowadzać nowe, tym samym skracając czas wprowadzenia produktu na rynek. Im więcej ubezpieczycieli zwraca się do nich, tym bardziej połowa branży zmienia swoje procesy, sposób działania i boleśnie pozostawia drugą połowę pod względem obsługi klienta, wydajności i konkurencyjności.

drugi Reguluje transformację cyfrową: Starsze systemy współpracują z językami i architekturami systemów opracowanymi w latach 70. i 80. XX wieku. Ze względu na swój wiek nie nadają się do wspierania transformacji cyfrowej. W tych czasach każda branża przenosiła swoje dane do chmury i korzystała z aplikacji big data, aby uzyskać strategiczne i przydatne informacje biznesowe. Ubezpieczyciele, którzy to rozumieją, używają nowoczesnego PAN, aby szybko wprowadzić niezbędne zmiany w erze cyfrowej.

trzeci niekompetencja: Nie ma wątpliwości, że ubezpieczyciele bez nowoczesnego PAN utracą możliwości świadczenia usług, znaczenie technologiczne i szybkość wprowadzania produktu na rynek w porównaniu z ubezpieczycielami, którzy go przejęli. Niektóre z nich mogą już mieć inne systemy, które pomogą im rozwinąć starszy system. Wymagało to wysoko wykwalifikowanego zespołu, który przeprowadził niezbędne dostosowania i zmodernizował system podstawowy. Jeśli ubezpieczyciel odmówi modernizacji w celu zmniejszenia ryzyka nieudanego wdrożenia i migracji danych, może to nieuchronnie prowadzić do niekompetencji i niefortunnej utraty udziału w rynku.

4-ci Brak rzeczywistej redukcji ryzyka: Niechęć do ryzyka i unikanie zakłóceń są oczywiste dla branży ubezpieczeniowej, ale nie mogą być tak rozległe, aby ubezpieczyciel unikał wprowadzania nowych technologii, ponieważ obawia się ryzyka. Gdy otaczający ich świat przenosi swoje operacje do chmury, muszą znieść pewne przerwy, aby zrealizować swoją wizję potrzebnej technologii i korzyści z transformacji cyfrowej, które się z nią wiążą.

5-cia Dotyczy realizacji: Znaczenie wymiany przestarzałych technologii i przestarzałych metod rozwoju musi zostać docenione przez firmy. Musisz także zidentyfikować i zmodyfikować inne ograniczenia strukturalne w procesach. Strach przed nieudanym wdrożeniem nie może dać szansy na uzyskanie przewagi konkurencyjnej poprzez przeprojektowanie dotychczasowego systemu.

Podczas gdy wszystkie te obawy powstrzymują niektórych ubezpieczycieli, inni pozostają zorientowani na rynek i kierują się potrzebami biznesowymi w zakresie modernizacji systemu podstawowego. Twoja firma kwitnie, podczas gdy inne zawodzą, ponieważ takie ulepszenia poprawiają szybkość reakcji. Wypełniają luki w strategii produktowej i sprzedażowej oraz oferują doskonałą obsługę klienta, aby zatrzymać obecnych klientów i dotrzeć na nowe rynki. Ich ulepszone usługi wzmacniają samą branżę ubezpieczeniową, czyniąc ją silniejszą i bardziej atrakcyjną dla klientów.

[ff id=”4″]