Skip to main content

Wraz z wiekiem połączenie zmian hormonalnych, takich jak obniżenie poziomu hormonu wzrostu i narastanie stresu spowodowanego pracą i rodziną, prowadzi do przyrostu masy ciała z powodu nagromadzenia tkanki tłuszczowej. Zazwyczaj jest to proces krok po kroku, który rozpoczyna się w latach 30. XX wieku i staje się bardziej widoczny na początku lat 40. XX wieku. Jeśli nie rozpoznasz tych zmian wcześnie, zmienisz sposób myślenia i będziesz postępował zdrowo, nadal będziesz przybierać na wadze i będziesz dążyć do obniżenia ciśnienia krwi w sposób zrównoważony po 40.

Pierwszą potrzebną zmianą sposobu myślenia jest skupienie się na długoterminowych zmianach stylu życia zamiast szukania szybkich i krótkoterminowych rozwiązań. Pamiętaj, że wyścig wygrywa powoli i równomiernie. Musisz przestać ścigać najnowszą dietę, najnowszą „pigułkę”, która magicznie spala tłuszcz, obniża wagę i pomaga obniżyć ciśnienie krwi. Badania wykazały, że 60–90% osób rozpoczynających nowy program treningowy rezygnuje z niego w ciągu 6 miesięcy. Jeśli nie zmienisz ustawienia, staniesz się częścią tej grupy.

Drugim podejściem, które musisz zmienić, jest zajrzenie do środka. Zamiast patrzeć na zewnątrz, zajrzyj do środka i spróbuj lepiej zrozumieć siebie, abyś wiedział, które ćwiczenia fizyczne i ćwiczenia najlepiej pasują do twojej osobowości, pewności siebie i poziomu energii. Może biegać z przyjaciółmi, iść na spacer, pływać, grać w tenisa lub grać w golfa. Kiedy już zorientujesz się, która forma ćwiczeń jest najlepsza dla twojego harmonogramu, budżetu i osobowości, trzymaj się tego. Będziesz musiał uruchomić program ćwiczeń przez pewien czas, zanim będziesz mógł skorzystać z korzyści zdrowotnych, które się z nim wiążą. Sposób myślenia, w którym wielokrotnie przełączasz się z jednego ćwiczenia na drugie, prowadzi do niepowodzenia. W końcu nie uzyskasz pożądanych rezultatów w zakresie obniżonego ciśnienia krwi.

Trzecim podejściem, które musisz zmienić, aby prowadzić zrównoważony, zdrowy styl życia, jest wytrwałość. Trzymaj się wybranego planu. Nie zniechęcaj się początkowo słabymi wynikami, takimi jak powolna utrata masy ciała lub niespójności przed snem. Sen na czas i głęboki sen pomogą ci obniżyć ciśnienie krwi, ponieważ pomogą ci odpocząć i mieć mniej wahań hormonalnych.

Musisz również pamiętać, że twoje negatywne zmiany zdrowotne są stopniowo spowodowane złymi nawykami, takimi jak niewystarczający sen, niezdrowe spożywanie jedzenia, niespójne ćwiczenia i złe zarządzanie stresem przez pewien czas. Aby poradzić sobie z tymi zmianami w sposób zrównoważony, musisz wytrwać. Musisz zrezygnować z sposobu myślenia, który szuka rozwiązań z dnia na dzień.

[ff id=”6″]