Skip to main content

Przy ustalaniu celów ważne jest stosowanie celów SMART. Oznacza to konkretne, mierzalne, osiągalne, realistyczne i terminowe. Innymi słowy, wyznaczanie celów, które są zarówno realistyczne, jak i osiągalne, jest częścią osiągania celów SMART.

Ale w jaki sposób zapewniasz realistyczne i możliwe do osiągnięcia cele dotyczące wzrostu liczby odbiorców?

Poznaj wielkość swoich odbiorców

Możesz nigdy nie dotrzeć do każdego członka swojej publiczności, ale ważne jest, aby z grubsza wiedzieć, ilu jest. Mogą istnieć miliony ludzi, którzy potrzebują tego, co im oferujesz, ale pamiętaj, aby naprawdę zawęzić to i ograniczyć tę grupę odbiorców do jednej grupy odbiorców – idealnego klienta, nawet jeśli wiesz, ilu potencjalnych klientów są tam

Dowiedz się, jak dotrzeć do odbiorców

Jeśli znasz swoich odbiorców, wiesz także, jak je znaleźć. Wiedza, z jakich platform społecznościowych korzystają, kogo obserwują, z jakich grup się uczą i co robią w wolnym czasie, może pomóc w podejmowaniu lepszych decyzji. Dotrzyj do odbiorców – i wykładniczo popraw współczynnik konwersji.

Utwórz budżet wzrostu

Jedną rzeczą, którą naprawdę musisz wiedzieć o zwiększaniu liczby odbiorców, jest to, że czasami potrzeba pieniędzy w formie płatnych reklam, aby dotrzeć do odbiorców. Na przykład, jeśli wiesz, że Twoi docelowi odbiorcy lubią czytać określoną stronę internetową i newsletter z reklamami Google, jak możesz sprawić, by Twoja reklama się tam wyświetlała? Możesz porozmawiać z właścicielem i zawrzeć umowę, ale w obu przypadkach musisz wiedzieć, ile możesz wydać na promowanie wzrostu.

Wiedz ile masz czasu

Jeśli sam utworzysz, opublikujesz i sprzedasz całą treść, prawdopodobnie dotarcie do idealnej grupy docelowej potrwa znacznie dłużej. Wiedz, że możesz nieco obniżyć swój cel, zdając sobie sprawę, że jesteś tylko jedną osobą.

Zrozum swoje umiejętności

Jeśli nie jesteś tak dobrze ukierunkowany, możesz znaleźć wyjście z outsourcingu lub dowiedzieć się, co musisz wiedzieć. Wyznaczenie celu bez wiedzy, jak zrobić to, co należy zrobić, może oznaczać, że nie osiągniesz tego celu.

Przygotuj się na outsourcing

Jeśli masz budżet, być może warto outsourcingować wzrost liczby odbiorców. Są eksperci, którzy pomogą Ci opracować upominek, odpowiednio go sprzedać i nie tylko. Jeśli możesz zlecić na zewnątrz, możesz zwiększyć swój cel wzrostu, aby dotrzeć do większej liczby osób, ponieważ nie robisz tego sam.

[ff id=”6″]