Skip to main content

Jeśli ostatnio słyszałeś o tym, jak korzystny jest kolagen dla twojego ciała, dobrze jest zrozumieć, dlaczego twoje ciało polega na tym niezbędnym białku dla optymalnego zdrowia.

Za chwilę omówimy różnice w źródłach kolagenu, ale najpierw ważne jest, aby wiedzieć, co dzieje się z naszym ciałem, gdy kolagen zaczyna tracić na wadze. W wieku około 25 lat nasza produkcja kolagenu zaczyna spadać w tempie 1 1/2% rocznie. Z tym spadkiem zaczniemy zauważać różnicę w teksturze skóry, zwiększone zmarszczki, pojawienie się cellulitu i bolesne stawy.

Dlatego niezwykle ważne jest, aby uzupełnić kolagen, aby odwrócić objawy starzenia się i złagodzić objawy silnego bólu stawów. Ponieważ nie ma źródeł żywności zawierających kolagen, możemy zapewnić, że w naszym ciele jest zawsze wystarczająca ilość, przyjmując preparat kolagenowy.

Istnieje kilka źródeł kolagenu, ponieważ nie możemy uzupełnić własnego. Dwa najbardziej popularne źródła to kolagen drobiowy i kolagen wołowy. Bydło jest pobierane bezpośrednio spod skóry krowy. Z drugiej strony kolagen z kurczaka jest uzyskiwany bezpośrednio z najczystszego źródła zwierzęcego – mostka.

Niezwykle ważne jest, aby wybrane przez ciebie źródło było w 100% organiczne, wolne od hormonów i antybiotyków. Rolnikom znacznie łatwiej jest upewnić się, że ich kolagen z kurczaka spełnia te kryteria, niż zapewnić spożycie większych zwierząt gospodarskich.

Kolagen należy przyjmować doustnie w postaci tabletek, kapsułek lub tabletek. Jest to jedyny sposób, aby upewnić się, że celujesz we wszystkie 7 warstw skóry od wewnątrz. Większość kremów, balsamów lub zastrzyków zawierających kolagen dociera tylko do pierwszych dwóch warstw i jest tymczasowa, droga i bolesna.

Jeśli przyjmujesz kolagen wewnętrznie, pamiętaj o korzyściach płynących ze 100% czystego źródła bez hormonów i antybiotyków.

[ff id=”7″]