Skip to main content

Marketing jest niezbędny w świecie biznesu. Jednak w naszej nowej erze cyfrowej tradycyjny marketing staje się coraz bardziej nieskuteczny, a nowa forma marketingu rośnie. Ze względu na wiele zalet marketing w mediach społecznościowych stał się niemal nieodzowną częścią chęci firmy do zdobycia pozycji na dzisiejszym wysoce konkurencyjnym rynku. Rozważając zalety i wady różnych metod marketingowych, pomyśl o całym czasie i pieniądzach, które tradycyjnie wydawano na marketing Twojego produktu lub usługi i porównaj je z kosztami marketingu Twojej firmy w serwisach społecznościowych ,

Pierwotnie firmy płaciły za reklamy w telewizji, na billboardach lub w gazetach z własnej kieszeni. Ostatecznie strategie te doszły do ​​punktu, w którym nie były już opłacalne. Tylko jeden do dwóch procent wszystkich widzów reklamy skontaktowało się ze sprzedawcą i było zainteresowanych jego produktem. Dlaczego tak było Jedną z najbardziej interesujących zalet marketingu w mediach społecznościowych jest to, że reklama telewizyjna często drażni i przeszkadza widzom, co oznacza, że ​​większość z nich nie jest zainteresowana reklamowanym produktem. Dzięki mediom społecznościowym grupa docelowa może nie tylko wyświetlać reklamy, ale także brać w nich udział.

Udział jest główną zaletą marketingu w mediach społecznościowych. W Internecie ludzie chętnie uczestniczą w działaniach i blogach promujących Twoją firmę. Kiedy klienci angażują się w twoją firmę lub firmę, dbają nie tylko o twoje produkty, ale także o twoją firmę. Lojalność klientów społecznościowych zwykle prowadzi do wzrostu zadowolenia klientów.

Kolejną zaletą marketingu w mediach społecznościowych jest to, że reklamy online na stronach takich jak Facebook są w 100% darmowe. Nie musisz już pożyczać billboardu ani czasu antenowego w telewizji lub radiu. Nie musisz płacić za atrament i papier, nie musisz też rozdawać ulotek na temat swojej firmy. Możesz robić wszystko elektronicznie i pracować znacznie wydajniej. Prawie wszyscy, przynajmniej w Stanach Zjednoczonych, słyszeli o Facebooku, MySpace i Twitterze. Większość z nich ma profile. Marketing Twojej firmy online otwiera zupełnie nowy świat reklamy.

Dzięki tym wszystkim zaletom firma na naszym świecie nie może przetrwać bez marketingu internetowego. Najlepsze jest jednak to, że jest niedrogi, skuteczny i odpowiedni dla wszystkich. Nawet najmniejsza firma może skutecznie sprzedawać się online.

[ff id=”5″]