Skip to main content

Myślałem dzisiaj o tym, co powinno znaleźć się na liście kontrolnej sprzętu turystycznego dla początkujących turystów.

Mając to na uwadze, stworzyłem następującą listę jako ogólny przewodnik po tym, na co zwrócić uwagę przy składaniu sprzętu na jednodniową wędrówkę.

Spodnie turystyczne lub spodnie turystyczne

Niezbędne są odpowiednie spodnie turystyczne. Wodoodporność to zawsze dobry pomysł. Lubię te z otworami wentylacyjnymi, które można otworzyć, aby umożliwić lepszą cyrkulację powietrza i utrzymać nogi suche, ponieważ pot może spływać ze skóry. Lubię też spodnie trekkingowe ze zdejmowanymi spodniami, dzięki czemu można je łatwo podwoić jako szorty.

runo turystyka

Konieczność w niższych temperaturach. Dobry polar turystyczny zapewni ci ciepło i suchość pod odpowiednią wodoodporną kurtką turystyczną.

podkład

Musisz upewnić się, że masz odpowiednie warstwy podstawowe. Pierwsza warstwa podstawowa znajduje się na skórze, więc podobnie jak spodnie trekkingowe, potrzebujesz oddychalności, aby pot mógł łatwo odpłynąć. Im jest zimniej, tym więcej warstw jest potrzebnych. Zawsze dobrze jest mieć ze sobą jeden lub dwa dodatkowe na wszelki wypadek.

legginsy

Podczas brodzenia przez bagna, wodę, śnieg itp. Getry są bardzo przydatne, aby utrzymać suchość stóp i butów.

Wędrować po kapeluszu

Kiedy jest zimno podczas wędrówki, dobra wełniana czapka jest doskonałym dodatkiem. Noszona pod kapturem kurtki przeciwdeszczowej głowa pozostaje przyjemna i ciepła! Alternatywnie, gdy jest gorąco i słońce zachodzi, kapelusz baseballowy lub kapelusz plażowy chroni cię przed szkodliwym promieniowaniem.

Wędrówka Rękawice

Muszą być wodoodporne i wiatroodporne i idealnie dawać swobodę ruchów podczas chwytania, otwierania itp.

skarpety wędrowne

Dobre skarpetki są tak samo ważne jak dobre buty. Warto zaopatrzyć się w dobre skarpety trekkingowe, które uzupełnią twoje buty turystyczne lub buty, aby zapewnić maksymalny komfort i uniknąć przerażającego pęcherza!

Pakiet dzienny lub technologiczny

Oczywiście potrzebujesz czegoś do przechowywania dodatkowego sprzętu i podstawowego sprzętu w wygodnym plecaku na plecach.

Buty turystyczne i buty turystyczne

Najważniejsze dla turystyki pieszej. Potrzebujesz odpowiednich butów do chodzenia lub butów odpowiednich do klimatu i pogody, w której wędrujesz. Musi mieć dobre dopasowanie, a Twój but lub but powinien być dobrze skurczony wokół bloku, zanim użyjesz go podczas wędrówki. Zawsze noś skarpetki turystyczne podczas biegania w bucie!

Wodoodporna kurtka trekkingowa

To zależy od klimatu, w którym wędrujesz, ale zawsze będzie padać. Musisz mieć przy sobie odpowiednią wodoodporną kurtkę na wędrówki. Istnieje wiele opcji do wyboru, z których wiele ma usuwalne warstwy i dlatego można je dostosować do użytku przez cały rok.

Dodatkowa odzież turystyczna

Dodatkowa odzież jest niezbędna, jeśli poruszasz się w różnych temperaturach i warunkach pogodowych. Może się to zdarzyć bardzo łatwo, jeśli będziesz podążał pod górę. Myślę, że zawsze dobrze jest mieć trochę więcej niż mniej.

Ta lista nie jest wyczerpująca, ale zawiera niektóre z najważniejszych rzeczy, które powinieneś zabrać ze sobą na wycieczkę. Jeśli jesteś tak dobrze przygotowany, jak to możliwe, możesz zrobić wycieczkę tak przyjemną, jak to możliwe.

[ff id=”1″]