Skip to main content

Co to jest SEO?
Jest to częste pytanie, które zadaje sobie większość ludzi, zwłaszcza tych, którzy są nowicjuszami w marketingu online lub nie są z nim zaznajomieni. SEO oznacza optymalizację wyszukiwarek. W języku laika oznacza to, że ruch danych jest rejestrowany przez wyszukiwarki, takie jak wpisy Google. Poprzez tę lekturę dam ci fakty na temat działalności SEO, obecnego statusu rynku SEO i przyszłych prognoz w tej dziedzinie.

Główni gracze SEO
Podobnie jak w każdej innej branży na świecie, internetowy biznes SEO ma swoich graczy. Należą do nich lokalni dostawcy narzędzi SEO, tacy jak małe agencje cyfrowe, freelancerzy SEO i projektanci stron internetowych.

Zwroty dla graczy SEO
Głównym powodem, dla którego ludzie dołączają do firm, jest zdobycie i rozszerzenie ich statusu ekonomicznego. W dziedzinie SEO zwroty są obiecujące. Wynika to z faktu, że ostatnie 12-miesięczne badanie zarobków SEO pokazuje, że przynajmniej wszyscy gracze musieli zabrać coś ze sobą do domu. Wydajność różni się w zależności od & # 39; Staranność i umiejętności w terenie. Według tego badania 34% ankietowanych SEO stwierdziło, że otrzymało mniej niż 30 000 USD, a inna grupa respondentów stwierdziła, że ​​17% stwierdziło, że uzyskało zwrot powyżej 500 000 USD.

Powyższe statystyki pokazują, że wielkość organizacji odgrywała rolę w określaniu poziomu otrzymywanych zwrotów. Logiczne jest oczekiwanie, że duża organizacja będzie generować niskie zyski i odwrotnie. Ponadto obecność SEO w niepełnym wymiarze godzin i wejście nowych użytkowników na rynek mogły doprowadzić do niskich stawek sprzedaży z powodu niskiej zdolności operacyjnej. Trudno jednak przewidzieć, jaki kurs może obrać rynek SEO, ponieważ zyski z SEO nie zmieniły się znacząco od 2011 roku. Jednak zapotrzebowanie na lokalne usługi SEO wydaje się rosnąć z dnia na dzień, co przyciąga więcej graczy, zwiększając w ten sposób konkurencję między dostawcami usług SEO.

Pojawiające się problemy z obecnymi zwrotami SEO
Przy powyższym rozkładzie zwrotów pojawia się kilka pytań. Obejmuje to:

• Statystyki pokazują, że duży odsetek SEO ma niskie dochody, co wskazuje na niskie ceny za usługi SEO.
• Możliwe jest również, że małe i średnie firmy nie rozumieją wartości oferowanych im usług SEO.
• Osoby o niskich dochodach SEO, które wygenerowały mniej niż 30 000 USD rocznych zwrotów, są również pytane, czy mogą świadczyć usługi wysokiej jakości przy tak niskich zarobkach.
• Nie wiadomo również, czy większość SEO nadal działa, jeśli ich dochody pozostają na stałym poziomie.

Aktualny przychód SEO na klienta
Podobnie jak roczny zwrot z SEO, dochód z SEO na klienta jest różny. Wynika to z faktu, że są klienci, którzy płacą mniej niż 100 USD miesięcznie, podczas gdy inni płacą więcej niż 5000 USD miesięcznie. Ta fluktuacja dochodu przypadająca na jednego klienta wynika zarówno z charakteru świadczonych usług, jak i z ich głębokości. Wielkość firmy, dla której klient szuka usług SEO, również odgrywa rolę w określaniu kwoty do naliczenia. Na przykład małe firmy są mniej obciążone, ponieważ ich wymagania są znacznie mniejsze niż dużych franczyz z wieloma witrynami.

Badania pokazują również, że niektórzy dostawcy usług SEO pracują na dużą skalę. Takie SEO oferują proste usługi SEO przy bardzo niskich miesięcznych stawkach. W rezultacie tacy dostawcy usług SEO mają dużą rezygnację klientów z dużą dedykowaną siecią zespołów sprzedażowych.

Podobnie niektórzy dostawcy usług SEO oferują usługi, które są bardziej kompleksowe i bardziej profesjonalnie dostosowane do klienta, co prowadzi do niewielkiej liczby klientów.

W oparciu o powyższe statystyki jest zatem niezbędne, aby każdy dostawca usług SEO na obecnym rynku działał w sposób zgodny z jego konfiguracją.

Wydajność obsługi nowoczesnych SEO
SEO obsługują obecnie więcej klientów niż w poprzednich latach. Statystyki pokazują, że około 40% SEO na rynku ma co najmniej 11 klientów, a 23% SEO ma co najmniej 21 klientów. Tak duża liczba klientów wymagających przetworzenia oznacza, że ​​należy przeprowadzić więcej audytów, że klienci muszą wykonać wiele zadań, dochodzeń, raportów i jeszcze więcej połączeń. Duża liczba klientów wymaga również wysokiego poziomu wydajności, aby zapewnić klientom wysoką jakość usług.

Struktura rynku dla większości SEO
SEO promują swoją działalność za pomocą różnych technik marketingowych. Kanały marketingowe offline, takie jak ustne, zostały opisane przez większość SEO jako najbardziej skuteczna technika marketingowa. Wynika to z poziomu zaufania, reputacji firmy i relacji zbudowanych podczas kampanii offline.

Oprócz marketingu offline, SEO prowadzą również marketing online, taki jak korzystanie z LinkedIn i mediów społecznościowych. Jednak większość SEO wybrała LinkedIn jako najlepszą opcję w porównaniu z sieciami społecznościowymi, ponieważ lepiej nadaje się do generowania leadów i tworzenia sieci.

Usługi oferowane przez SEO
Większość graczy SEO oferuje optymalizację na stronie, a 91% SEO to ćwiczy. Optymalizacja Google+ jest również praktykowana przez dużą liczbę SEO, ponieważ 86% stwierdziło, że zaoferowało tę usługę swoim klientom. W przypadku marketingu afiliacyjnego tylko niewielki procent (11%) SEO oferuje tę usługę swoim klientom.

Inne usługi oferowane przez SEO:

• Tworzenie / optymalizacja treści
• Linkowanie budynku
• Budynek cytowań
• Marketing w mediach społecznościowych
• Tworzenie stron internetowych
• PPC
• Rozwój witryn mobilnych
• Marketing wideo i marketing mobilny.

Najczęściej żądaną usługą przez klientów SEO jest marketing na miejscu, a najmniej pożądaną usługą jest marketing afiliacyjny. Inne usługi są w jakiś sposób średnio wymagane. Jednak większość małych i średnich firm nie rozumie możliwości oferowanych przez marketing wideo i marketing mobilny, dlatego też nie korzysta z tych usług. SEO muszą zatem edukować swoich klientów na temat tych kanałów marketingowych, aby mogli je wybrać.

Na pytanie o internetowe usługi SEO, które są skuteczne, 82% stwierdziło, że wyszukiwanie ogólne jest najbardziej skuteczne w generowaniu potencjalnych klientów. Lokalne wyszukiwanie wydaje się być drugim najlepszym po tym, jak 62% respondentów głosowało na niego w ankiecie SEO. PPC zajmuje trzecie miejsce z 53%, podczas gdy media społecznościowe zajmuje 4 miejsce z 26%. Codzienna działalność wydaje się być atrakcyjna dla większości SEO, ponieważ tylko 1% głosowało za.

Żmudne zadania SEO
55% obecnych SEO na rynku uważa tworzenie linków za najbardziej żmudną i czasochłonną pracę. Inni, choć tylko 15% uważa, że ​​pisanie treści jest najbardziej żmudnym i czasochłonnym zadaniem spośród wszystkich wykonywanych zadań. Widać zatem, że zadanie to jest również nudne dla 55%, którzy uważają tworzenie linków za nużące.

przyszłe projekcje
Oto przegląd tego, czego oczekujemy w najbliższej przyszłości w zakresie SEO.

Rozwój działalności SEO
W porównaniu z poprzednimi latami działalność SEO stale się rozwijała. Większość SEO (ok. 93%) jest nie tylko optymistycznie nastawiona do rozszerzenia działalności, ale także spodziewa się rozszerzenia działalności. Większość SEO (82%) jest zaangażowana w zatrudnianie większej liczby osób, aby osiągnąć pożądany wzrost.

Oczekuje się również, że media społecznościowe będą się rozwijać i będą bardziej skuteczne niż lokalne katalogi. Wynika to z faktu, że większość SEO uważa, że ​​media społecznościowe mogą działać lepiej na podstawie rekomendacji znajomych. Oczekuje się, że korzystanie z urządzeń mobilnych będzie nadal rosło i stanie się odpowiednie dla lokalnych firm.

Wzrost zaufania do branży SEO
W przeciwieństwie do innych firm, działalność SEO wykazuje pozytywny wzrost zaufania wśród graczy. Mimo że jest to dynamiczna i innowacyjna branża, większość SEO wciąż chce zatrudnić więcej osób do prowadzenia działalności. 84% SEO ankietowanych w badaniach SEO jest również optymistami, że działalność SEO stanie się bardziej opłacalna od 2013 roku.

Istnieje również duża pewność, że jeśli gracze SEO poprawią zrozumienie SEO / Social wśród właścicieli firm, którym będą służyć w przyszłości, nie tylko zwiększą liczbę właścicieli firm & # 39; Stopa inwestycji, ale także pozwala im przenieść swoje budżety marketingowe z innych kanałów do kanałów cyfrowych.

[ff id=”4″]