Skip to main content

Zawsze trudno jest sprzedawać określone dane demograficzne. W miarę rozwoju mediów społecznościowych nie ma lepszej platformy do korzystania z nich. Korzystając z mediów społecznościowych na swoją korzyść, możesz dowiedzieć się, dla jakiego rodzaju odbiorców jest rynek, kto lubi to, a kto najprawdopodobniej polubi Twój produkt. Dzięki tym wskazówkom możesz korzystać z mediów społecznościowych i uczynić go jednym z największych atutów w swoich strategiach marketingowych.

1. Zdecyduj, której platformy chcesz użyć – Istnieją różne platformy społecznościowe i bazy użytkowników. Od Facebooka po Instagram po Tumblra nie brakuje bazy klientów. Prawdopodobnie najważniejszą rzeczą jest skupienie się na jednej lub dwóch platformach, aby upewnić się, że nie denerwujesz się skupiając się na wielu rzeczach jednocześnie, ponieważ marketing jest uczciwy jeden Aspekt prowadzenia działalności gospodarczej. Upewnij się, że wiesz, która platforma ma większy ruch, ponieważ w dłuższej perspektywie platforma z większą bazą będzie bardziej dostępna.

2. Połącz swojego bloga lub witrynę z profilami społecznościowymi – Utworzenie szeregu profili w mediach społecznościowych ma kluczowe znaczenie dla wpływu społeczności. Z tego powodu ważniejsze jest połączenie głównej bazy operacyjnej (strony internetowej lub bloga) ze wszystkimi profilami mediów społecznościowych i odwrotnie. Reklamuj swoją witrynę w swoich profilach w mediach społecznościowych i reklamuj swoje profile w mediach społecznościowych w swoich witrynach. Tworzy to zamkniętą pętlę, która tworzy dużą sieć pracowników, którzy są połączeni z obydwoma aspektami Twojej firmy i generuje większy ruch dla Twojej firmy.

3. Udostępniaj interesujące treści – jeśli chcesz odwołać się do odpowiednich osób, musisz upewnić się, że udostępniasz treści, które im się podobają. Jeśli udostępnisz ciekawe i pomocne treści, najprawdopodobniej udostępnisz je i rozpowszechnisz wśród tłumu. Co ważniejsze, nie zapomnij hashtagów. Używanie hashtagów może pomóc Twoim klientom śledzić Twoje posty, a jeśli będą wystarczająco duże, staną się trendem.

4. Podkreśl swój profil – Jeśli chodzi o marketing w mediach społecznościowych, ważne jest, aby wyróżniać się z tłumu. Można to zrobić na kilka sposobów. Jak wspomniano wcześniej, możesz publikować określone treści dla określonych odbiorców. Kluczowym sposobem na to jest pozostawanie powyżej ekspozycji. Aby stawić czoła faktom, nie będziesz ostatni reklamować się w mediach społecznościowych. Z tego powodu ważne jest, aby upewnić się, że Twoje posty nie giną w oceanie innych publikowanych codziennie. Jest na to kilka sposobów, ponieważ wyróżniasz się, ale nie chcesz się przeeksponować. W przypadku osobistego konta w mediach społecznościowych możesz publikować dowolną liczbę razy, ponieważ kierujesz reklamy głównie do znajomych i członków rodziny. Zaleca się, aby Twoje konto firmowe w mediach społecznościowych nie publikowało więcej niż dwa razy dziennie lub siedem razy w tygodniu, ponieważ obserwujący mogą po prostu zignorować Twoje posty.

5. Śledź wpływy swoich odbiorców – są szanse, że nie jesteś największą rybą w stawie marketingowym w mediach społecznościowych. Dlatego ważne jest, aby podążać za większymi. Jeśli zdasz sobie z tego sprawę, możesz mieć szczęście, aby rozpocząć współpracę lub partnerstwo. Istnieje również dodatkowa premia za rekomendacje. Jeśli obserwujesz popularne osoby, najprawdopodobniej pojawi się na liście polecanych ich obserwujących, co z kolei zwiększy ruch w Twoim profilu.

[ff id=”5″]