Skip to main content
Rozwój osobisty

MLM Entrepreneur vs.s Employee Mindset – Naucz się myślenia właściciela firmy MLM

Rozumiesz, że przedsiębiorcy i pracownicy MLM wykluczają się wzajemnie, prawda? Co ciekawe, niektóre z tych cech można zobaczyć, zanim dana osoba zostanie pracownikiem lub właścicielem firmy. Z reguły jednak przy podejmowaniu roli przedsiębiorcy lub pracownika staje się jasne, że niektóre osoby mają szereg cech osobowości, które najlepiej nadają się do określonych czynności.

Nie chcę dodawać niczego do całorocznej debaty na temat tego, czy ten sposób myślenia jest wrodzony, czy może być promowany (tj. Nabywany). Po prostu zrelaksujmy się z prawdą, że przedsiębiorcy i pracownicy mają specjalne podejście do siebie.

W międzyczasie zależy to od postawy, jaką przynosisz do swojej firmy, niezależnie od tego, czy jesteś przedsiębiorcą MLM, czy nie. Niektóre cechy, które są niezbędne do udanej kariery jako pracownika, mogą nie służyć ci dobrze, jeśli chcesz wyjść na własną rękę. To wyjaśnia, dlaczego niektórzy wyjątkowo odnoszący sukcesy liderzy biznesowi spektakularnie klapią na prowadzenie własnej firmy. I odwrotnie, wyjaśnia również, dlaczego niektórzy & # 39; kiepski & # 39; Pracownicy stają się dobrymi właścicielami firm!

Faktem jest, że niektóre osoby przyjeżdżają do MLM z nienaruszonymi pracownikami. Możesz określić, kim jest pracownik lub jak działa pracownik, na podstawie tego, jak podejmuje decyzje biznesowe, jak radzi sobie z problemami, jak radzą sobie z pieniędzmi, jak traktują pracowników i dostawców itp. To 5-minutowe ćwiczenie może zrobić różnicę między sukcesem a porażką w twoim domu.

Pracownicy kontra przedsiębiorcy & # 39; Sposób myślenia: pracownik chce zostać natychmiast nagrodzony. Czasami wydają świadczenia, zanim zostaną wypłacone. Przedsiębiorca jest gotowy poczekać, aż inwestycja wzrośnie i firma stanie się silniejsza. Może nawet skorzystać z większej nagrody. Właśnie tak bogaci zdobywają bogatsze inwestycje!

Pracownik szuka sprawców, gdy pojawia się problem w firmie. Przedsiębiorca szuka rozwiązania. Bez względu na to, kto go spowodował, rozwiązuje problem i kontynuuje. Pracownik pyta: Jakie korzyści otrzymasz, jeśli to zrobię? Przedsiębiorca myśli o tym: jaką wartość to stworzy? Jednym ze sposobów myślenia o pracownikach jest pogorszenie koniunktury gospodarczej jako powód do wycofania się. Przedsiębiorczy sposób postrzega to jako doskonałą okazję, ponieważ na rynku będzie mniej konkurencji.

Pracownik najpierw nalega na wypłatę. Jednak przedsiębiorca wie, że jedynym sposobem na zagwarantowanie przyszłego wzrostu i zysku jest zapłacenie najpierw dostawcom, potem pracownikom, a wreszcie właścicielom. Przestrzega dokładnie tej kolejności, a „odpoczynek” jest dla niego zawsze najważniejszą częścią. Pracownik postrzega problem jako przeszkodę. Czeka na to, kto go rozwiąże. Kiedy nikt nie przychodzi, zaczyna poważnie myśleć o rzuceniu palenia. Przedsiębiorca wie, że wyzwania są takie same dla wszystkich firm, nie tylko dla niego.

Wie również, że przy rozwiązywaniu problemów lub pokonywaniu wyzwań powstaje wielki majątek. Dzięki takiemu podejściu szuka (i znajduje) rozwiązanie każdego wyzwania, jakie napotyka jego firma. Pracownicy i przedsiębiorcy różnią się także podejściem do pieniędzy. Podczas gdy przeciętny pracownik uważa, że ​​bycie bogatym oznacza dużo pieniędzy, przedsiębiorca wie, że bycie bogatym oznacza więcej niż tylko pieniądze.

Marketing sieciowy jest i pozostaje najlepszym wyborem dla firm, które chcą pracować dla siebie. Jednak bycie przedsiębiorcą wymaga, abyś myślał inaczej niż pracownik. Dla niektórych osób te właściwości występują naturalnie. Ale dla tych, którzy przyzwyczaili się już do pracy w firmach, należy rozwinąć i zinternalizować ten sposób myślenia. W międzyczasie Twoje cele i marzenia nigdy nie zostaną zrealizowane w MLM, chyba że będziesz w stanie dokonać tej zmiany w swoim sposobie myślenia.

[ff id=”6″]