Skip to main content

Uściski były częścią bycia człowiekiem od tysięcy lat. Oferują komfort i uzdrowienie. Nawet ostatnie badania wykazały siłę przytulania. KM Grewen i in. (2005) wykazali, że pary, które przytulają się przez 10 minut, są głębokie, opiekuńcze i kochające. Badanie wykazało, że uwalniano oksytocynę, co prowadzi do uspokojenia, satysfakcji i odprężenia. To hormon, który łączy relacje. Ponadto hormon stresu, kortyzol, został zmniejszony.

Wiele lat temu Lee Shapiro (alias: Sędzia przytulający ) uściskał, ponieważ rozpoznał moc uścisków. Pomaga także we wzroście i poczuciu własnej wartości. Nastąpi również uzdrowienie poprzez uściski. Pamiętam, jak czytałem badanie, w jaki sposób zwierzęta, które nie miały kontaktu fizycznego w młodości, miały głębokie problemy emocjonalne, gdy były dorosłe i były na emeryturze.

„Potrzebujemy 4 uścisków dziennie, aby przeżyć. Potrzebujemy 8 uścisków dziennie w celu utrzymania. Potrzebujemy 12 uścisków dziennie w celu wzrostu”. – Virginia sirir

Postępuję zgodnie z radą Virginii Satir i zaczynam dawać przynajmniej 8 uścisków dziennie. Jeśli masz dzieci, upewnij się, że masz 12 lub więcej lat. Jest to ważne i pomaga rozwinąć stabilny i bezpieczny sposób myślenia. Badanie wykazało również, że spadło również ciśnienie krwi.

Rozumiem, że wielu w Stanach Zjednoczonych uważa uściski za tabu. A jednak wiemy, jakie skutki zdrowotne ma nie przytulanie się. Moja własna rodzina dorastała jako nie-przytuliciele. Zrozumiałe jest, że moja mama pochodzi z Japonii, a mój ojciec dorastał w Ozark. Stawałem się coraz bardziej podobny do Lee Shapiro i wszędzie się przytuliłem.

Niektóre kultury wydają się być ciężkimi uściskami, na przykład w kulturach Ameryki Łacińskiej (Ameryka Łacińska, Morze Śródziemne, Francja itp.). Wiele wschodnich i innych zachodnich kultur ma małe wymiary.

Oto kilka sugestii dotyczących przytulania:

Dobry uścisk trwający co najmniej 20 sekund jest dobry dla całej naszej istoty. Jest to odpowiednia ilość czasu na uwolnienie oksytocyny. Uściskaj z serca do serca.

Często się przytulaj. Pomoże to budować relacje. Dotyczy to wszystkich relacji. Przytulaj się przez cały dzień. Wykonuj 12 uścisków każdego dnia.

Dodaj uśmiech, kiedy się przytulisz. Zakłada się, że robisz to chętnie i pomaga osobie, którą mu dałeś, czuć się dobrze i szczęśliwy.

Uściski są najlepszym niszczycielem stresu. Kiedy kogoś przytulisz, obaj skorzystasz na redukcji kortyzolu i noradrenaliny. Dotyczy to szczególnie kobiet.

Bądź kulturowo świadomy, jeśli chodzi o dawanie uścisków. Niektórzy nie odpowiedzą i mogą być zaskoczeni. Inni będą temu przeciwni z religijnego punktu widzenia. Inni mogą doświadczyć traumatycznego zdarzenia, a uścisk może je wywołać.

Dzieci szczególnie potrzebują uścisków. Daj im to. Rodzice naprawdę muszą się przytulić, aby rozwijać zdrowe i szczęśliwe dziecko, a także dorosłego. W greckim badaniu dzieci, których nigdy nie dotykano, zmarły na chorobę zwaną Marasmus. Zasadniczo jest to choroba marnotrawstwa mięśni / białek. Dzieci w domach dziecka w Europie Wschodniej, które nie były przytulane i pozostawione same sobie, miały poważne problemy z zachowaniem i były brutalne.

Życzę Wam wszystkiego najlepszego, wyruszając na zdrowie, wzrost i szczęście. Twoje relacje poprawią się i pomogą tym, którzy cię otaczają. Nawiasem mówiąc, 21 stycznia to Narodowy Dzień Przytulania.

[ff id=”6″]