Skip to main content

Myślę, że wszyscy możemy się zgodzić, że nienawidzimy nieporządku. Nienawidzimy tego, jakby nie istniał. Czasami nawet chowamy się przed światem, ponieważ boimy się tego, co inni mogą o tym myśleć. Na szczęście dezorganizacja lub bałagan w domu, do którego nie chcemy się przyznać, jest czymś, co możemy przezwyciężyć. Z doświadczenia potrzeba tylko cierpliwości, wrażliwości i otwartości, aby osiągnąć to, czego chcemy w naszych domach i życiu.

Dzisiaj dam ci 5 prostych i nowoczesnych wskazówek, jak zmienić sposób myślenia, abyś mógł lepiej się zorganizować.

WSKAZÓWKA 1: Zacznij od małego

Z jakiegoś powodu nasze umysły uważają, że MUSIMY zakończyć cały projekt na raz. Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego żadne z twoich zadań lub projektów nie zostało wykonane na czas? Założę się, że jednym z powodów może być to, że projekt, w którym uczestniczyłeś, był na najlepszej drodze do ukończenia BIG i że byłeś tak przytłoczony, że nie udało ci się go ukończyć. Już nie! Jeśli zaczynasz od małego, bez względu na to, czy organizujesz swój kubek na długopisy, czy realizujesz duży projekt, unikaj stresu związanego z wykonywaniem tego zadania i szybko i na czas.

WSKAZÓWKA 2: Słuchaj organizowania podcastów

Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić rano lub podczas jazdy, jest pobudzenie umysłu poprzez słuchanie rzeczy, które stymulują rozwój umysłowy i fizyczny. Zauważyłem we własnym życiu i innych wokół mnie, że stworzyło to świat pełen pozytywnych zmian w naszym życiu. Organizuj podcasty, takie jak Zorganizuj 365 lub Drań jest czysty to 2 podcasty, które motywowały mnie w czasach braku. Jednym z sekretów prawdziwej zmiany stylu życia jest zmiana naszej mentalności. Jeśli zastosujesz te proste metody w swoim życiu, dotrzesz tam w krótkim czasie.

WSKAZÓWKA 3: Zrób listę kontrolną

To może brzmieć banalnie, ale listy rzeczy do zrobienia naprawdę działają – oczywiście tylko jeśli ich użyjesz , Jak wspomniałem powyżej, bałagan jest bi% # *, a aby z nim walczyć, musisz stawić mu czoła bezpośrednio w małych odstępach czasu. Oto 2 przykłady tego, w jaki sposób listy kontrolne mogą pomóc utrzymać porządek. 1) Korzystanie z listy kontrolnej w celu zaplanowania zadań, które należy wykonać po pracy w domu, zapobiega przytłoczeniu po męczącym dniu. 2) Skuteczna lista kontrolna zawiera tylko zadania priorytetowe wykonane w celu utrzymania porządku. Lista kontrolna, listy, listy rzeczy do zrobienia, plany, jakkolwiek chcesz je nazwać, to nawyk, który należy wdrożyć w swoim życiu, aby organizacja i organizacja stały się oczywistością.

Wskazówka 4: zachowaj rzeczy, które naprawdę kochasz

Oto kilka typowych odpowiedzi na ten temat:

Uwielbiam wszystko w moim domu i nie można się niczego pozbyć! Wszystkie moje rzeczy mają sens! Oto lepszy. Wydałem tyle pieniędzy i nawet ich nie nosiłem! – Ale minęły dwa lata

To tylko kilka przykładów wypowiedzi moich klientów, kiedy zasugerowałem, że przechowują w swoim domu tylko te rzeczy, które naprawdę kochają. Pozwól mi wyjaśnić, co to naprawdę oznacza. Zacznijmy od przykładu. Kochamy naszą rodzinę (naszą najbliższą rodzinę) i chociaż możemy mieć ulubionych (mrugnąć), kochamy ich tak bezwarunkowo, że nie moglibyśmy żyć bez nich przez jeden dzień. To wrażenie, które powinieneś mieć w stosunku do przedmiotów w domu. Tak bardzo kochasz swój długopis; sama myśl, że nie jest w twoim posiadaniu, to całkowity chaos. Jeśli nie masz wrażenia na przedmioty w domu, prawdopodobnie czas się z nimi rozstać. Byłbym szczęśliwy, widząc dział!

WSKAZÓWKA 5: Zrób z tego nawyk

Nowe badania pokazują, że wykształcenie nowego nawyku zajmuje 2-8 miesięcy. Wiem, że to wydaje się niezwykle długi czas – przynajmniej na zorganizowanie się – ale to świetna wiadomość. Tworzenie nowych nawyków nie powinno być postrzegane jako nawyk, ale jako proces prowadzący do lepszych rezultatów. Jeśli jesteś zaangażowany w system organizacyjny i ćwiczysz go dokładnie, możesz rozwinąć pozytywny umysł i poprawić swoje umiejętności organizacyjne pomimo możliwych problemów.

[ff id=”6″]