Skip to main content

Jeśli pracujesz w dwóch różnych światach, może istnieć komplikacja między sposobem prowadzenia działalności a sposobem działania w świecie techniki. Na przykład programiści komputerowi i geniusze matematyki nie znają zasad myślenia biznesowego, ponieważ koncentrują się na racjonalnych i objaśnionych ideach myślenia technicznego. Myślenie techniczne i pomysły biznesowe są bardzo różne, a ktoś, kto szuka kombinacji obu, może zmagać się między dwiema wytycznymi.

Przedsiębiorcy o dobrym podejściu biznesowym budują swoje podstawy na kreatywności, innowacyjności, zaangażowaniu i pasji. W końcu to jest to, czego potrzeba, aby odnieść sukces w biznesie, a poświęcenie czasu na zmianę sposobu myślenia, aby najpierw rozważyć te rzeczy, będzie miało kluczowe znaczenie dla Twojego sukcesu. Jeśli jednak częściej myślisz w technicznym sposobie myślenia, który zawiera szczegóły, konkretne odpowiedzi i tylko jeden sposób na zrobienie czegoś, musisz albo zrezygnować z założenia firmy, albo poświęcić czas na naukę nowego sposobu myślenia za pomocą mózgu faktycznie trenuje psychologicznie, aby najpierw rozważyć różne elementy w różnych procesach.

Jeśli nie masz nastawienia, jesteś bardziej odpowiedni niż ktoś, kto ma już nastawienie techniczne. Łatwo jest nauczyć mózg czegoś nowego, ale bardzo skomplikowane jest nauczenie go innego sposobu robienia tego samego, co zawsze. Przychodzenie do myślenia biznesowego ze świata technicznego może spowodować więcej chaosu w twojej głowie niż w zwykłym świecie. Nie oznacza to jednak, że guru komputerowi i znawcy technologii na całym świecie nie mogą być właścicielami firm. Oznacza to po prostu, że muszą ciężko pracować, aby odnieść sukces, aby mogli osiągnąć swoje cele biznesowe i zmienić sposób myślenia.

Jeśli chcesz zostać technikiem komputerowym, nauczycielem matematyki lub programistą, powinieneś dowiedzieć się, jak to działa i jakie są ostateczne odpowiedzi. Jeśli jednak szukasz kariery jako przedsiębiorca, musisz skoncentrować się na kreatywności, innowacyjności i ciągłej intrydze. Jeśli nie masz jeszcze nastawienia biznesowego lub przedsiębiorczego, nauka może być łatwa, pod warunkiem, że zechcesz zainwestować czas. W obu przypadkach nie zniechęcaj się, próbując przygotować mózg na sposób myślenia w biznesie. Nie spiesz się i skoncentruj się na pozytywnych rzeczach, a nie na trudnościach.

[ff id=”6″]