Skip to main content

W dziale Sprzedaż nie uratuje Twojej firmy „Super” Joe Pardo odpowiada na pytania właścicieli firm dotyczące tego, jak stworzyć dochodowy i odnoszący sukcesy biznes, który wykracza poza sprzedaż. Tytuł książki jest bardzo odpowiedni, ponieważ, jak podkreśla Joe, sprzedaż dużej części produktu nie pomoże Twojej firmie, chyba że masz skuteczny zespół, który dba o obsługę klienta i nie masz odpowiednich procesów i procesów Procedury przygotowania do wzrostu wynikającego ze sprzedaży. W rezultacie Joe zabiera czytelnika w podróż w górę, dzieląc książkę na trzy części, które skupiają się na zespole, ofercie i procesie.

Po wstępie Lee Cockerella, emerytowanego wiceprezesa Walt Disney World® Resort, Super Joe natychmiast mówi, jak to jest, prosząc czytelników, aby pamiętali, dlaczego założyli firmę i co mogą zrobić, aby wzmocnić się w biznesie.

Joe określa stronę zawartości jako mapę drogową, a zamiast rozdziałów nazywa każdą sekcję szpilką na mapie drogowej – miejscem, w którym musisz się zatrzymać i opanować, aby pomóc Ci rozwinąć swój biznes.

W centrum tej książki znajduje się zaproszenie czytelnika do uświadomienia sobie samego. Joe przypomina czytelnikom, aby prosili innych o opinie na temat swoich mocnych i słabych stron, prosili o pomoc, nie pracowali na śmierć i koncentrowali się na wpływie, jaki wywierają na innych. Wpływ ten wpływa na członków zespołu właściciela firmy i ich sukces. Pierwsza część książki dotyczy zatem stworzenia udanego zespołu, który reprezentuje rozwój firmy i jej właściciela. Jak mówi Joe: „Twoja firma jest drzewem, a korzenie tego drzewa wywodzą się z silnych relacji”. Bycie przedsiębiorcą oznacza także bycie liderem, co oznacza, że ​​musisz się zapoznać i samodzielnie wykonać pracę. Joe wyjaśnia: „Czasami musisz zgłosić niedobór pracowników lub nagły wypadek. W takich sytuacjach ważne jest, aby Twój zespół rozumiał, że nie musisz tylko siedzieć i wykonywać całą pracę. Nie oznacza to jednak, że musisz to robić cały czas w przeciwieństwie do twojej firmy. Wielki lider wie, jak znaleźć równowagę, która zasługuje na szacunek ”.

Być liderem oznacza inspirować i powierzać swojemu zespołowi robienie tego, co byś zrobił, gdybyś nie miał czasu. Przekazywanie władzy innym jest często trudne dla menedżerów, ale Joe zwraca uwagę, że jeśli spróbujesz poprowadzić swój zespół w mikrozarządzaniu, odbierzesz władzę swoim menedżerom. Pozwala to członkom zespołu zadawać pytania menedżerom i robić to, co chcą, nawet jeśli nie zawsze wiedzą, czego chcesz. Dlatego musisz wzmocnić swoich menedżerów, uwalniając całą moc.

Zmiany są zawsze trudne dla firm. Jeśli chcesz wdrożyć zmiany zalecane przez Joe, musisz poradzić sobie z osobami, które nie lubią zmian.

W rezultacie Joe spędza dużo czasu na rozmowach na temat tego, jak zmiany mogą wpłynąć na Twój biznes bez marszczenia zbyt wielu piór. Aby wyjaśnić swój punkt widzenia, dzieli się własną historią, w jaki sposób wprowadza zmiany w firmie swojej rodziny i jak ten proces jest udany pomimo kilku potarganych piór.

Pomimo wszystkich wprowadzonych zmian ostatecznym celem jest zapewnienie satysfakcji klienta. W części 2: Skup się na ofercie, Joe opowiada o tym, jak prawidłowo oceniać produkty i jak dostosować swój zespół do obsługi klienta. Najlepsza rada, którą Joe tutaj podaje, to sposób nauczenia zespołu, aby podczas świadczenia usług koncentrował się na perspektywie klienta.

W części 3: Koncentrując się na procesie, Joe przypomina nam, że ważne jest, aby przedsiębiorcy zawsze szukali sposobów nie tylko zmiany, ale i poprawy. Wymaga to jasnych procesów. Po wdrożeniu procesów członkowie zespołu mają jasność co do swoich zadań, a firma może działać sprawnie. W rezultacie nie musisz wykonywać mikro-zarządzania. Masz wtedy czas na pracę w firmie zamiast na nią.

Jest o wiele więcej, o czym mogę tutaj mówić – doskonałe porady dotyczące zatrudniania, zwalniania i promowania członków zespołu; Porady dotyczące integracji technologii w Twojej firmie; oraz porady, w jaki sposób zwiększyć zysk poprzez poprawę szkolenia. Wszędzie Joe posypuje się powiedzeniami „Super Joe Says”, które dla właścicieli firm są jak powiedzenia współczesne. Każdy pin kończy się ćwiczeniami, dzięki czemu czytelnicy mogą nie tylko czytać, ale także uczyć się. Pozwala im to spojrzeć na własne firmy i znaleźć odpowiedzi, których potrzebują. W rezultacie zamykają tę książkę za pomocą narzędzi, których potrzebują, aby przenieść swój biznes na nowy poziom rozwoju i uszczęśliwić własne życie.

[ff id=”6″]