Skip to main content

Nie mów o buszu, nie tańcz na ten temat. Oto treść pieniądza: NUDA TO UMYSŁ. Dzięki drobnym dostosowaniom do tolerancji na nudę, wizji tego, co cię podnieca / interesuje i co cenisz, oraz kilku prostym środkom zapobiegawczym i nawykom, każdy może odeprzeć przerażające przekleństwo nudy.

Nuda jest definiowana jako: „stan emocjonalny, który nie jest zainteresowany czasami bezczynności lub gdy dana osoba nie jest zainteresowana czynnościami, które są mu oferowane”.

Moje pytanie brzmi: w jaki sposób możemy zasadniczo upewnić się, że nuda nie jest już częścią naszego doświadczenia? Nie mówię o mniejszej nudie, mówię o praktycznie żadnej nudie.

Wydaje się trudne, jeśli jesteś w kolejce w banku, w gabinecie lekarskim lub w korku. Ale to więcej niż to możliwe!

Tutaj dzielę zapobieganie nudy na pięć elementów. Po zastosowaniu mogą sprawić, że niemal każda sytuacja w życiu będzie nie tylko znośna, ale także przyjemna i przydatna do rozwoju osobistego:

1) Zrozum, co cenisz i co Cię dotyczy –

Nuda oznacza, że ​​nie angażujemy się, nie widzimy żadnego ważnego powodu do działania lub myślenia. Sugeruje to przekonanie, że jeśli świat nie karmi nas czymś, co cieszy nasz mózg, musimy cierpieć z nudów. Musisz zrozumieć, co naprawdę cię niepokoi. Czy chciałbyś dowiedzieć się czegoś o fizyce, ogrodnictwie i psychologii? Czy lubisz poznawać nowych ludzi? Czy lubisz grać w szachy? Kluczem jest: a) zrozumienie, czego się uczysz i w co możesz się zanurzyć, oraz b) to, co lubisz robić – a następnie znaleźć sposoby na wprowadzenie go w życie. Może to być plan tego, co jest najbardziej przyjemne w twoim tygodniu. Następny punkt może obejmować połączenie tego, co robisz z tym, co cenisz w życiu.

2) Zmień swoją perspektywę –

Zanim wspomnimy, że niewłaściwe jest wierzyć, że jeśli świat zapewni radość naszym umysłom, będziemy się nudzić. Dlaczego jest to źle dostosowane? Głównie dlatego, że jest źle. Dlaczego to źle Ponieważ możemy zmienić naszą perspektywę. Zamiast opisywać sytuację jako nieciekawą, powinieneś skupić się na tym, aby dowiedzieć się, co jest interesujące, stymulujące i co MOŻESZ zrobić, aby jak najlepiej wykorzystać sytuację. Zawsze powinniśmy starać się znaleźć sposoby na zmaksymalizowanie naszych chwil, aby coś z tego wyciągnąć – czy to ciepły kontakt z człowiekiem, usunięcie starych numerów z telefonu, aktualizacja kalendarza itp. … Możemy coś znaleźć nauczyć się czegoś, co warto robić i sobie z tym poradzić. Co powiesz na wprowadzenie nowego przekonania, że ​​żyjemy w harmonii z tym, co cenimy co sekundę, nie tylko wtedy, gdy świat zewnętrzny wydaje się oferować nam miłe rzeczy, które możemy wykorzystać do badania naszego mózgu. Stojąc w długiej linii? Co doceniasz, po co żyjesz, co możesz zrobić z tą sytuacją? Poznaj kogoś, wizualizuj przyszłe zadanie … zawsze koncentrujesz się na Tobie!

3) Zmień język –

Język ma ogromny wpływ na nasze perspektywy i sposób myślenia. Jedną radą, która może pomóc Ci natychmiastowo wyeliminować nudę, jest natychmiastowe usunięcie „znudzonego” lub „nudnego” ze wspólnego słownika. Nie ma powodu, aby używać tych słów. Mówienie, że jesteś „znudzony” oznacza, że ​​nie masz ochoty zmieniać swojej perspektywy i angażować się / cieszyć się swoją sytuacją – aby wyciągnąć coś ze swojej sytuacji. Powiedzieć, że coś lub ktoś jest „nudny”, oznacza, że ​​jest to wrodzona cecha tej osoby, miejsca lub rzeczy. To jest przeciwieństwo prawdy. Jeśli więc zmienisz postrzeganie swojego zainteresowania środowiskiem, możesz również zmienić swoje słownictwo, aby uczynić świat bardziej interesującym.

4) zmień swoje ciało –

Co jeśli powiedziałbym ci, byś naśladował osobę „znudzoną” lub „niezainteresowaną”… czy byłbyś w stanie to zrobić bardzo łatwo? Być może upadłbyś trochę, wpatrywałeś się w przestrzeń z półotwartymi oczami i wyglądałeś na sfrustrowanego i niezadowolonego. Bam, wiesz jak to wygląda. Jak wyglądasz, gdy się nudzisz? Założę się, że jest dokładnie tak, jak to opisałeś. Zmień nie tylko swoje wnętrze, ale także swoje otoczenie. Usiądź na ulicy, otwórz oczy i znajdź rzeczy, na które uważaj i bądź entuzjastycznie nastawiony. Poruszanie się i działanie w ten sposób wprowadza cię w stan czujności i daje dostęp do zasobów czujności. W ten sposób twoje ciało porusza się i czuje, kiedy jesteś rzeczywiście zaangażowany, aby twój mózg mógł łatwiej przejść do tego stanu.

5) Bądź przygotowany –

Myślę, że tutaj będzie naprawdę fajnie. Nieuchronnie wejdziesz w sytuacje, w których aktywność z otoczenia wydaje się minimalna. Może to być wykład, długi dysk itp. W przypadku długich dysków lubię mieć programy audio lub muzykę rozrywkową / pobudzającą do myślenia. Do gabinetu lekarskiego lubię brać ze sobą iPoda (ponownie z programami audio) lub interesującą książkę, nad którą pracuję (zwykle związaną z psychologią lub filozofią). Jeśli jest to spotkanie, którego nie spodziewasz się, że będzie bardzo produktywne, zaplanuj kilka ważnych tematów, aby porozmawiać lub skupić się na umówieniu spotkania z kimś na spotkaniu, z którym jesteś chcę mówić itp.

Na koniec, jeśli kiedykolwiek będziesz się nudzić, zapisz wydarzenie lub sytuację, kiedy wieczorem wrócisz do domu, i wykonaj powyższe kroki, aby zrozumieć, jak się poczujesz z tą sytuacją przy następnej wizycie może zmienić się w coś znaczącego, podobny scenariusz.

Przestrzegaj tych podstawowych wskazówek i unikaj nudy. Poważnie! Nie mogę dać ci żadnej rady, która powstrzymałaby cię przed odczuwaniem samotności, smutku lub żalu – ale mogę powiedzieć, że jeśli będziesz trzymać się tych podstawowych pomysłów, możesz uniknąć nudy jako doświadczenia.

Algorytm nudy wydaje się o wiele łatwiejszy niż inne doświadczenia emocjonalne (zajęłoby to teraz zbyt wiele czasu, haha, uwierz mi!). Nie widzę siebie inaczej niż większość innych i mogę teraz powiedzieć, że tak naprawdę nie nudziłem się od około dwóch lat – odkąd to zrozumiałem.

Weź te pomysły i skontaktuj się z nimi. Zawsze staraj się aktywnie radzić sobie ze swoim życiem i ideałami – a nuda już nigdy się nie powtórzy!

[ff id=”6″]