Skip to main content
Podróże

Odzież na wędrówki – w co się ubrać na szlaku

Turystyka jest jedną z najpopularniejszych rozrywek na świecie. Ale czego potrzebujesz, aby być wycieczkowiczem? Pewna wspinaczka to dobry początek, ale co z twoimi ubraniami? Chcesz być wygodny i chroniony po drodze. Jakie ubrania powinien ubrać turysta, spójrzmy i przekonajmy się.

Jeśli wędrujesz regularnie, nie powinieneś ograniczać się do jednego zestawu. Pogoda powinna mieć duży wpływ na to, jaki styl odzieży powinieneś nosić. Dobrą wskazówką dla wszystkich turystów jest noszenie odzieży wielowarstwowej, która zasadniczo składa się z odzieży wielowarstwowej. W ten sposób zawsze możesz szybko i łatwo zmieniać ubrania, co z kolei zapewnia maksymalny komfort. Jeśli chcesz uniknąć uczucia potu i wilgoci spowodowanej potem, powinieneś użyć mikrofibry poliestrowej jako warstwy podstawowej.

Kolejnym ważnym elementem przy wyborze odzieży turystycznej powinna być długość. Nie chcesz pozostawiać widocznej żadnej części skóry (z wyjątkiem twarzy), ponieważ może to spowodować poparzenia, zadrapania, użądlenia lub otarcia. Więc kiedy dzień jest gorący, noś coś długiego z oddychającymi materiałami, abyś był bezpieczny, ale chłodny.

Wodoodporne ubranie jest również bardzo praktyczne, gdy nie nosisz go na początku. Moja rekomendacja to wodoodporny cagoule, który jest lekki, łatwy do noszenia i łatwy w wyposażeniu, ale także skuteczny na wypadek deszczu.

Nie zapominajmy o obuwiu! Aby wybrać najlepsze buty, musisz odpowiedzieć na pytanie, dokąd idę. Jeśli nie podróżujesz po skalistym terenie, powinieneś preferować mocne buty. Jeśli jednak spacerujesz po lesie, możesz wybrać coś łatwiejszego. Upewnij się, że twoje buty są zawsze wygodne, niezależnie od środowiska, ponieważ masz dużo czasu na wędrówki. Skarpetki są również niezwykle cenne, istnieją skarpety turystyczne, które zmniejszają tarcie, ale noszenie dwóch par skarpet może być równie skuteczne.

W przypadku nakrycia głowy zawsze rozsądnym pomysłem jest noszenie czapki, która chroni przed poparzeniem słonecznym lub chroni przed deszczem. Sprytnym pomysłem jest również noszenie okularów przeciwsłonecznych UV o wysokim stopniu ochrony, ponieważ słońce może być szkodnikiem podczas próby pokonywania trudnego terenu.

Jeśli wędrujesz po śniegu, twoje ubrania powinny się znacznie różnić. Odzież poliestrowa jest ważna, ponieważ nie zatrzymuje potu, który może ochłodzić się na zimno i stać się niebezpieczny. Twoja odzież powinna być również wiatro i wodoodporna. Warstwowa odzież jest jednak niezbędna, ponieważ nie wiesz, jak będzie zimno. Dlatego o wiele lepiej jest nosić za dużo ubrań niż za mało.

Jak wielu turystów wie, istnieje wiele sklepów, które oferują specjalne ubrania turystyczne i zawsze powinieneś szukać wyżej wymienionych przedmiotów, ponieważ są one najlepsze, aby zapewnić wygodne doświadczenie.

[ff id=”1″]