Skip to main content

Triest do Monako przez Via Alpine Trail

Kiedy czytałem raport Brandona Wilsona w „Over the Top & Back Again”, radośnie przeżywałem podekscytowanie, niebezpieczeństwo i przygodę, jakich doświadczył Brandon i jego żona Cheryl, kiedy przekroczyli nowy szlak o nazwie „The Alpine Trail”. ”

Po doświadczeniu, jak to określa Brandon, „przerażającej równości tak zwanego normalnego życia”, był gotowy na nowe wyzwanie. Razem Wilsonowie postanowili pomniejszyć swoje rzeczy i spalić mosty dalej, aby podążać alpejską ścieżką.

Szlak alpejski przebiega przez osiem krajów i rozciąga się na ponad 200 000 kilometrów kwadratowych. Szlak składa się z pięciu szlaków, które łączą istniejące szlaki piesze na duże odległości przez Alpy. Istnieją różne etapy i zjazdy, które czasami krzyżują się i pozwalają wędrowcom odkryć osobiste zainteresowania alpejskie. Trasa Wilsona miała pokonać dystans z Triestu, Słowenii do Monako w pięciomiesięcznym sezonie.

Wkrótce odkryli trudności, z którymi się borykali. Pomimo braku dobrych map, zagubionych szlaków i trudnej pogody, Brandon i Cheryl cieszyli się słoweńskim krajobrazem, kulturą i obiecali odkryć Alpy, gdy przekraczali części Włoch, Austrii, Niemiec, Liechtensteinu, Szwajcarii, Francji i Niemiec, Monako.

Sprytne ilustracje Kena Plumba towarzyszą pomocnym mapom opisującym wędrówkę i spektakularne zdjęcia, w tym: „zapierający dech w piersiach rozmiar” Alp, „zapierającą dech w piersiach panoramę”, świstak i inne zwierzęta, schronienie i wyjątkowe wspomnienie niebezpieczeństwo wędrówki, „udręki stóp”.

Brandon ma talent do tworzenia opisowych zdań, które ożywiają scenę. Na przykład: „zapierająca dech w piersiach, przyspieszająca bicie serca”. Inne opisy graficzne obejmują kolorowe postacie, które spotkały się po drodze, „kroczący gość” i „wspaniała górska kobieta”. Opisy te porównują różnorodne postawy właścicieli uchodźców. Używa serca do zilustrowania obrazu i dźwięku, „zapierających dech w piersiach widoków” i „nasze serce bije jak polka”.

Szczególnie podobała mi się myśl o samotności, która została znaleziona w „magicznym sanktuarium” lub w „katedrze między chmurami” jako uosobienie spokoju, w przeciwieństwie do burzy, w której „grzmot huczał jak ostrzał armatni”.
Doceniam także staranną dbałość Wilsona o szczegóły, jego subtelne poczucie humoru, jego otwarte podejście i spontaniczność.

Podczas wędrówki, która składała się z 350 591 stóp pionowych podjazdów i zjazdów przez Alpy, deszcz, burze śnieżne i grożące śmiercią niebezpieczeństwa, Brandon i Cheryl, ich motywy i podstawowa radość, które doprowadziły ich do przeżycia, nie zawiodły Utracone oczy Przygoda z oddychaniem świeżym powietrzem, odkrywanie wolności, wymierne osiągnięcia każdego dnia, niezapomniane widoki, osobisty spokój, wspólnota i ponowne połączenie z naturą.

„Over the Top & Back Again” jest pouczające, zabawne i oryginalne. Wielokrotnie nagradzany autor Brandon Wilson jest pionierem pionierskiego gatunku pisania o podróżach.

978-0977053629, Pilgrim’s Tales, Inc.

Zgodnie z recenzją książki Midwest Book Review

[ff id=”1″]