Skip to main content
Zdrowie

Przydatność kremu kolagenowego

Krem kolagenowy i inne produkty kolagenowe mogą być bardzo przydatne, abyś wyglądał młodziej z wiekiem. W wieku 40 lat większość z nas straciła 30% swojego naturalnego kolagenu. Takie produkty mogą pomóc nam zachować, wymienić i zrekompensować tę stratę.

Natura kolagenu

Kolagen jest naturalną formą białka, która jest bardzo powszechna u wszystkich ssaków, w tym ludzi. Można go znaleźć w całym naszym ciele; Ze względu na swoją elastyczną, włóknistą strukturę ma kluczowe znaczenie dla sprawnego funkcjonowania tkanki łącznej, takiej jak chrząstka i więzadła, a nawet występuje w kościach i zębach.

Bez tego nasze stawy stają się sztywne i bolesne, a nasza skóra zaczyna się zwiotczeć i powstają zmarszczki. Produkty kolagenowe mogą pomóc opóźnić te widoczne oznaki starzenia.

kolagen krem

W rzeczywistości termin ten jest swego rodzaju mylącym; Cząsteczki te są stosunkowo duże i złożone, a zatem są trudne do wchłonięcia przez skórę ze względu na miejscowe stosowanie. Najbardziej skuteczne jest przyjmowanie produktów kolagenowych doustnie. Kapsułki uwalniają tę substancję do krwioobiegu, gdzie może migrować do wszystkich części ciała.

Większość produktów zwanych „kremem kolagenowym” nie zawiera tej substancji w jej oryginalnej postaci. Jest to raczej naukowo opracowany balsam / emolient ze składnikami, które stymulują naturalną produkcję organizmu.

jakości składniki

Składniki te pochodzą przede wszystkim z naturalnych źródeł roślinnych i zwierzęcych opartych na wodzie destylowanej i dejonizowanej stosowanych w formulacjach wymagających najwyższego poziomu czystości. Inne składniki, które można znaleźć w kremie kolagenowym to:

– Olej sezamowy i octan tokoferylu, ważne źródła witaminy E.

– Kwas askorbinowy, lepiej znany jako witamina C.

– Płatki owsiane, które od dawna wykorzystywane są do celów kosmetycznych i zawierają dużo przeciwutleniaczy do odmładzania

– Albumina surowicy, naturalnie występujące i niezbędne białko, które ułatwia dystrybucję płynów w całym organizmie

– Palmitynian retinylu, forma witaminy A, która została naukowo udowodniona, że ​​odwraca wiele skutków starzenia się.

Co z „rozpuszczalnym kolagenem”?

Ponieważ składa się z dużych cząsteczek, których nie można łatwo wchłonąć przez skórę, jedynym naprawdę skutecznym sposobem bezpośredniego zastąpienia utraconego kolagenu jest przyjęcie go wewnętrznie w pigułce lub kapsułce żelatynowej lub przez drogie i często niewygodne zastrzyki wymienić.

Ostatnio pojawiły się produkty kolagenowe, które mają specjalny kształt pochodzący z zewnętrznej skóry niektórych ryb. Białko to jest naturalnie obecne u wszystkich gatunków zwierząt; Jednak cząsteczki tworzące ryby są znacznie mniejsze niż cząsteczki ssaków, takich jak bydło, świnie i ludzie, i mogą być prawdopodobnie wchłaniane przez skórę przez miejscowe stosowanie.

Czy to zadziała dla mnie?

Żadne dwie osoby nie są dokładnie takie same, więc nie wiadomo, które produkty kolagenowe są odpowiednie dla konkretnego przypadku. Istnieje jednak wiele takich produktów; W razie wątpliwości wypróbuj kilka różnych
Kremy kolagenowe, aby zobaczyć, który jest dla Ciebie najbardziej skuteczny.

[ff id=”7″]