Skip to main content

Jest wielu ludzi, którzy twierdzą, że są ekspertami w marketingu muzyki, reklamie muzycznej i mediach społecznościowych. Tak – dosłownie tysiące i tysiące. Jeśli chodzi o marketing i publikowanie muzyki, masz szeroki wybór do wyboru. Prawda? Źle – mnóstwo wyborów – tak, ale ile z nich jest naprawdę wartych soli? Nie wiele!

Z jakiegoś powodu pozbawione skrupułów „muzykolubne pszczoły” chwytają muzyków – nie wiem dlaczego, może myślą, że to lekki akcent. Może nie lubią muzyków lub gorzej – nie lubią muzyki. (WOW) Wielu z tych ludzi jest lub było muzykami, a może stażystą gdzieś w branży muzycznej lub kocha muzykę. Wierzą, że to daje im prawo do nazywania siebie ekspertem od marketingu muzycznego lub, co gorsza, dziennikarzem muzycznym, który potrzebuje wieloletniego doświadczenia w branży muzycznej i gromadzenia tysięcy kontaktów z mediami muzycznymi w celu uzyskania najlepszego możliwego produktu lub najlepszego możliwego produktu Usługa reklamowa przyspieszy Twoją karierę muzyczną.

Cóż, muszę powiedzieć, co następuje: Sam byłem muzykiem – choć dawno temu w branży muzycznej było wielu oszustów. Doświadczyłem głębokiego bólu, że oszukali mnie pozbawieni skrupułów ludzie, którzy twierdzili, że są moim wybawcą w branży muzycznej. Internet i wyrównanie niezależnego pola gry muzycznej otworzyły przed artystami rekinów i oszustów wiele możliwości pracy nad ich graniem. Mój zespół odniósł sukces tylko dzięki szczęściu – znaleźliśmy odpowiednich uczciwych ludzi.

Oto lista kontrolna, którą powinieneś poważnie rozważyć przy wyborze najlepszego reklamodawcy lub dostawcy usług marketingowych:

Sprawdź swoje dane uwierzytelniające – i postępuj zgodnie z tą listą kontrolną

Czy masz wiarygodny Obecność w Internecie?

Czy masz setki certyfikatów? Lub, jak lubię je nazywać, ZAUFANIA – sprawdź referencje!

Ile masz „SZCZEGÓLNYCH” lat doświadczenia? Ver! Fy to

Czy napisałeś setki artykułów na temat marketingu muzycznego?

Czy należysz do wielu najwyższej klasy organizacji w branży muzycznej?

Czy potencjalny marketingowiec lub publicysta odpowiada na wszystkie twoje pytania?

czy subtelnie ich unikają?

Czy powiedzą ci, kto i gdzie promuje twoją muzykę?

to znaczy ich powiązania z mediami muzycznymi – czy mówią ci, żebyś poczekał i zobaczył?

Czy widziałeś sprawdzone przykłady swojej pracy?

Czy powiedzą ci na piśmie, co obiecują?

Przed dokonaniem wyboru zastanów się:

INTEGRALNOŚĆ – UCZCIWOŚĆ – PRZEJRZYSTOŚĆ

Oprócz świetnej pracy, która naprawdę pomaga ci w karierze, są to prawdopodobnie trzy najważniejsze elementy do rozważenia

Jeśli niektóre lub wszystkie z powyższych kontroli poświadczeń nie należą do kategorii pozytywnej —

Ostrzeżenie, możesz zostać oszukany

Miałem wtedy szczęście znaleźć odpowiednich ludzi do naszego projektu i nie twierdzę, że nie jest to możliwe. Mówię tylko, że w dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest odrabianie lekcji i zachowanie niezbędnej ostrożności przed wypłaceniem ciężko zarobionych pieniędzy. Większość niezależnych muzyków ma napięty budżet i każdy cent coś dla nich znaczy. Poświęć czas na skonsultowanie się z uznanym doradcą branży muzycznej. Większość może rozpoznać oszustwo, gdy go zobaczy.

Wszystkie pozbawione skrupułów rekiny, które czekają na znalezienie następnego niczego niepodejrzewającego muzyka, przepraszają za napisanie tego artykułu – ale musisz się zdemaskować. Więc nie jest mi przykro. To ludzie tacy jak ty, którzy nadają branży muzycznej, uczciwi dziennikarze i sprzedawcy muzyki złe imię. Wstydź się Uwielbiam moich indies oraz wszystkich muzyków i artystów i boli, kiedy są wykorzystywani. Wypróbuj inną niszę – może ludzie, którzy potrzebują marketingu, mogą pomóc w sprzedaży rakiet lub produktów i usług przemysłowych. ALE – zostaw naszą muzyczną niszę w spokoju !!

[ff id=”4″]