Skip to main content

Media społecznościowe stały się popularnym sposobem udostępniania informacji i treści innym osobom. Serwisy społecznościowe to witryny, które obsługują media społecznościowe. Dla początkujących w mediach społecznościowych dobrze jest wiedzieć, jakie rodzaje witryn społecznościowych istnieją i co robią.

Forum

Prawdopodobnie jedna z pierwszych witryn, które umożliwiły interakcję społeczną. Fora istnieją już od jakiegoś czasu. Fora zwykle składają się z osób o podobnych zainteresowaniach. Użytkownicy rozmawiają na określony temat i budują relacje ze sobą. Zawierają wiele informacji na dany temat i stanowią doskonałą okazję do przekazania wiedzy.

blogi

Ludzie lubili pisać dzienniki i chcieli bardziej otwarcie dzielić swoje życie z Internetem. Te dzienniki osobiste, pierwotnie zwane blogami, ewoluowały. Niektóre dzienniki osobiste nadal istnieją, podczas gdy inne blogi omawiają określoną niszę lub zainteresowania.

Micro-blogging

Podobnie jak blogi, jest to mikro dziennik tego, co się dzieje. Witryny te mogą zawierać informacje o tym, co dzieje się w życiu danej osoby, lub informacje, które dana osoba chce udostępnić. Ważne wydarzenia informacyjne są teraz dostępne online za pośrednictwem mikroblogów. Najpopularniejszym mikroblogiem jest Twitter.

Udostępniaj zdjęcia

Serwisy społecznościowe udostępniają informacje, w tym przypadku zdjęcia. Użytkownicy przesyłają swoje zdjęcia do witryn do udostępniania zdjęć. Zamiast wysyłać pojedyncze zdjęcia do rodziny, wyślij pojedynczy link. Możesz dodać słowa kluczowe do swoich zdjęć, które odnoszą się do obrazu i pozwolić innym na komentowanie. Niektóre popularne witryny do udostępniania zdjęć to Flickr i Picasa.

Udostępnij wideo

YouTube to witryna do udostępniania wideo, którą prawie wszyscy widzieli. Filmy są udostępniane online, dodawane są słowa kluczowe, aby użytkownicy mogli wyszukiwać te hasła lub tytuł filmu. Ludzie mogą komentować, jeśli właściciel filmu na to zezwala. Podobnie jak inne formy mediów społecznościowych, pozwala rzeczywistemu użytkownikowi wyglądać bardziej osobiście.

ekspert

Sieć od dawna jest reklamowana jako atut w kręgach specjalistów. Praca w sieci pozwala tej osobie łączyć się z ludźmi i korzystać z tych połączeń w celu poznania innych specjalistów, których dana osoba zna. Profesjonalne media społecznościowe umożliwiają tego typu możliwość online. Jeśli więc wyprowadzisz się z rodzinnego miasta, możesz pozostać w kontakcie z byłymi pracownikami i innymi osobami w pracy. Linked In to jedna z najlepszych stron internetowych dla profesjonalnych sieci społecznościowych.

społecznie

Po pewnym czasie pracy z ludźmi mogą zostać Twoimi przyjaciółmi. Następnie masz przyjaciół z kościoła, ze swojej szkoły i przyjaciół, których spotkałeś na wiele różnych sposobów. Serwisy społecznościowe dotyczą bycia społecznościowym. Są więc strony internetowe, które służą wyłącznie do utrzymywania kontaktu z osobami, które znają. Podczas gdy MySpace był liderem, obecnym liderem jest Facebook. Rośnie na całym świecie.

Ustaw zakładki

Głównym celem tych serwisów społecznościowych jest wymiana informacji. Jeśli czytasz ciekawą, informującą lub inspirującą stronę internetową, możesz dodać ją do zakładek. Robiąc to, mówisz, że ci się podoba. Twoi znajomi dowiedzą się, co lubisz i mogą je przeczytać. Strony z dużą ilością zakładek stają się coraz bardziej popularne i prowadzą innych do tej strony. Digg, Delicious i StumpleUpon to bardzo popularne strony z zakładkami.

Inne formaty

Istnieją inne rodzaje serwisów społecznościowych, z których niektóre są bardzo podobne do wymienionych tutaj. Wiele stron internetowych ma ważną formę socjalizacji, a następnie używa innych typów jako innych form interakcji dla użytkowników. Ludzie uwielbiają nawiązywać kontakty i wymieniać się pomysłami. To rosnąca dziedzina z coraz większą liczbą stron internetowych.

[ff id=”5″]