Skip to main content
Podróże

Rzeczywistość pieszych wędrówek Kilimandżaro

Jeśli chcesz przeżyć przygodę swojego życia, musisz wspiąć się na Kilimandżaro. Jest to doświadczenie, które obudzi twoją duszę i umysł. Rzeczywistość z walking Kilimanjaro może początkowo wydawać się zniechęcające, ale jeśli wykonasz właściwe kroki, ta przygoda będzie naprawdę niezapomniana.

Rzeczywistość jest taka, że ​​wędrówka po Kilimandżaro wymaga zaangażowania i determinacji. To nie jest niedzielna wędrówka w Magaliesburgu! Musisz upewnić się, że przeszedłeś odpowiednie szkolenie i że masz cały niezbędny sprzęt i dokumenty. Po zarezerwowaniu wycieczki i przygotowaniu wszystkich dokumentów (w tym wizy), możesz rozpocząć proces szkolenia.

Aby właściwie trenować dla Kilimandżaro, musisz wyposażyć się w kijki i odpowiednie buty turystyczne. Ważne jest również ćwiczenie z plecakiem, który chcesz ze sobą zabrać. Gdy tylko zdobędziesz cały ważny sprzęt, możesz rozpocząć ćwiczenia chodzące. Przede wszystkim powinieneś zacząć ostrożnie, wybrać proste ścieżki przyrodnicze i pamiętać, że wędrówka po Kilimandżaro będzie procesem powolnym. Nie musisz się spieszyć pod względem prędkości. Gdy będziesz już pewien, możesz zaplanować całodniową wędrówkę, a także wędrówkę nocną na trudniejszych trasach. Gdy będziesz w stanie wędrować przez co najmniej 6 godzin bez tchu lub mdłości, możesz rozpocząć wędrówkę po Kilimandżaro. Wskazane jest, aby rozpocząć proces szkolenia na kilka miesięcy przed rozpoczęciem podróży, szczególnie jeśli nie jesteś doświadczonym wspinaczem. Pamiętaj, że każdy może wspiąć się na Kilimandżaro! To nie tylko dla doświadczonych lub super-fit.

Podczas wędrówki w góry są pewne przeszkody, które musisz pokonać. Obejmuje to pogodę i możliwe choroby wysokościowe. Kilimandżaro ma gęstszy śnieg w określonych porach roku i utrudnia wspinanie. Jeśli po raz pierwszy wędrujesz po Kilimandżaro, spróbuj wiosną, gdy jest najłagodniejsza pogoda. Choroba wysokościowa może dotknąć każdego, niezależnie od jego poziomu sprawności. Zwykle występuje na wysokości 2000 stóp nad poziomem morza. Niektóre z objawów, które mogą się pojawić, to ból głowy, zmęczenie, zawroty głowy, zaburzenia żołądkowe i brak snu. Jeśli cierpisz na chorobę wysokościową podczas wędrówki po Kilimandżaro, w zależności od nasilenia objawów, możesz nie być w stanie kontynuować wspinaczki.

[ff id=”1″]