Skip to main content

5 wskazówek i ostrzeżeń dotyczących sprzedaży mediów społecznościowych

Media społecznościowe to jedno z najlepszych narzędzi marketingowych: możesz rozwijać się dzięki treściom i reklamom i docierać do dużej grupy odbiorców, a osoby, które lubisz i / lub obserwujesz, są Twoimi fanami, więc są już Twoimi odbiorcami.

Jednak na tych platformach mogą wystąpić zakłócenia sprzedaży. Strony internetowe takie jak Facebook, Instagram i Twitter widzą jako miejsca, w których mogą dzielić się treściami i interakcjami ze znajomymi, rodzinami i dzisiejszymi markami.

Naprawdę musisz to zrobić dobrze, inaczej możesz odseparować odbiorców i sprawić, że przestaną Cię śledzić lub będą się różnić od Ciebie, ponieważ oczekują dwukierunkowej rozmowy i angażujących treści, dla których nie ma marketingu.

Ważne jest również wyjaśnienie, że sprzedaż społecznościowa nie oznacza, że ​​ludzie reklamują Twój produkt lub usługę online, aby ją kupić.

Sprzedaż społecznościowa oznacza, że ​​używasz mediów społecznościowych do nawiązywania kontaktów z potencjalnymi klientami i rozwijania relacji, które, mam nadzieję, zamieni ich w klientów.

Na przykład niedawno podałem czas na herbatę, aby zastanowić się, zanim zaczniesz budować swoją witrynę. Ludzie mogli komentować i zadawać pytania w czasie rzeczywistym, a Facebook Live miał wiele informacji o tym, jak zatrudnić profesjonalną firmę zajmującą się tworzeniem stron internetowych.

Więc nie rozmawiałem tylko z ludźmi o tym, jak zmusić nas do zbudowania ich strony internetowej. Udostępniłem odpowiednie informacje i zachęciłem potencjalnych klientów do szukania firmy, która mogłaby im pomóc.

Teraz, gdy zdefiniowaliśmy sprzedaż społecznościową, omówmy, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na sukces:

1. Pomyśl o związkach, a nie o znakach dolara.

Upewnij się, że publikujesz odpowiednie, nie związane ze sprzedażą treści. Chcesz zostać ekspertem w swojej branży, więc skup się na dodawaniu wartości swoim użytkownikom. Karmieniami.

Według badania przeprowadzonego przez LinkedIn kupujący, którzy są aktywni w mediach społecznościowych, chętnie przyjmują opinie ekspertów z branży. Ponadto 76% kupujących jest skłonnych rozmawiać z potencjalnymi dostawcami.

Poznaj swoich potencjalnych klientów, zadając im interesujące pytania, odpowiadając na nie we właściwym czasie i odpowiadając na komentarze. Im więcej zbudujesz zaufania i lojalności, tym większe masz szanse przekształcenia obserwatora w płacącego klienta.

Przeczytaj: Moc opowiadania w mediach społecznościowych

Był czas, kiedy Twoja strategia była prawdopodobnie głównie skoncentrowana na udostępnianiu odbiorcom linków do treści stron trzecich. Cóż, te czasy już minęły i jeśli chcesz się wyróżnić w zatłoczonym i hałaśliwym środowisku internetowym, musisz skupić się na opowiadaniu historii w content marketingu.

2. Nie spiesz się, aby zbudować swoje konta.

Upewnij się, że biografia i profil są wypełnione na wszystkich platformach, których chcesz używać do sprzedaży społecznościowej. Podaj adres URL swojej witryny, informacje o nas, numer telefonu i inne istotne informacje kontaktowe.

Przydatne może być również przypięcie odpowiednich postów, upewnienie się, że Twoja marka się wyróżnia, i zapewnienie wysokiej jakości zdjęć, aby zdobyć obserwujących. Uwaga. To również tworzy zaufanie i lojalność, dzięki czemu ludzie czują się bardziej komfortowo i mogą bezpieczniej robić interesy z tobą.

Dowiedz się, jak jeden z naszych klientów, kancelaria rodzinna, poświęcił czas na wypełnienie nie tylko swoich danych kontaktowych, ale także sekcji „Nasza historia” na Facebooku.

3. Wybierz wiadomości ostrożnie ,

To, co działa na jednej platformie, może nie działać na innej. Od czego zależą Twoi potencjalni klienci? Gdzie rozmawiają na czacie w interesach lub polecają restauracje? Ogólnie:

* LinkedIn jest bardziej nastawiony na biznes, więc ludzie czują się bardziej swobodnie z przekazami marketingowymi.

* Twitter ma świetną funkcję wyszukiwania, która ułatwia łączenie się z potencjalnymi klientami i znajdowanie odpowiednich tematów.

* Facebook ma wiele społeczności, do których możesz dołączyć i nawiązać kontakt z siecią (pamiętaj, nie bądź nachalny!).

* Instagram i Pinterest służą wyłącznie celom wizualnym, a nie długim fragmentom treści.

Dostosowując wiadomości do każdej platformy, bardziej prawdopodobne jest przyciągnięcie odpowiedniego rodzaju klientów.

4. Pozwól użytkownikom sprzedawać treści stworzone dla Ciebie.

Nie musisz wykonywać wszystkich prac związanych ze sprzedażą społecznościową sam! Istnieje wiele sposobów korzystania z treści generowanych przez użytkowników (UGC), w tym:

* Konkursy i gratisy zachęcające obserwujących do udostępniania treści, hashtagów i / lub wiadomości.

* Oceny lub oceny produktu lub usługi

* Referencje

Na przykład J.Crew publikuje recenzje i oceny użytkowników na swojej stronie internetowej. Więc jeśli opublikuje sukienkę lub koszulę na swoim koncie w mediach społecznościowych i ktoś kliknie, zobaczy, że inni są godni zaufania.

Treści generowane przez użytkowników nie tylko pomagają, ale także klientom. Prawie 80 procent respondentów twierdzi, że UGC podejmuje decyzje zakupowe. Jest to sytuacja korzystna dla wszystkich!

5. Spróbuj, przetestuj i spróbuj ponownie.

Każdy właściciel firmy powinien śledzić i mierzyć swoje wysiłki, niezależnie od tego, czy jest to wypychanie biuletynu cyfrowego, czy kampania Google AdWords. Przejrzyj swoje dane i statystyki, aby zobaczyć, co działa, a co nie.

Twój post na Facebooku może wskazywać na stronę w Twojej witrynie, ale spędzają tylko kilka sekund.

Musisz zrozumieć, dlaczego tak jest: czy twoje przesłanie jest niejasne? Nudny? Czy jest uszkodzony link? Śledząc odwiedzających & # 39; Ścieżki pozwalają zobaczyć, gdzie możesz przyjrzeć się dokładniej.

Google Analytics to bezpłatne narzędzie, za pomocą którego można mierzyć statystyki witryny, a także płatne narzędzia, za pomocą których można rozdzielić i zrozumieć swoje dane.

Im więcej testujesz i zacieśniasz próby sprzedaży w mediach społecznościowych, tym lepszy będzie twój ROI (i tym szczęśliwsi będą Twoi obserwatorzy).

Chociaż sprzedaż społecznościowa różni się od tradycyjnych metod, nadal dotyczy budowania relacji i wiarygodności. Skoncentruj się na osobie stojącej za platformą, a nie na zamianie jej w sprzedaż lub prowadzeniu jej przez lejek marketingowy. Poświęć trochę czasu na połączenie, a stworzysz społeczność potencjalnych klientów, którzy chętnie Cię usłyszą.

[ff id=”5″]