Skip to main content

Alli, nowa bez recepty Xenical marka leków na receptę Glaxo-SmithKline, jest sprzedawana za pośrednictwem nowej mieszanki wiadomości. Twoi marketerzy rozumieją zarówno pojawienie się, jak i znaczenie sieci społecznościowych jako narzędzia marketingowego dla nowych mediów, co widać w ich najnowszej reklamie. Rozumiesz Teraz możesz zrozumieć koncepcję sieci społecznościowych jako narzędzia marketingu wirusowego. Szczególnie interesujące jest to, że do niedawna żaden z tych terminów nie był częścią ogólnego słownictwa marketingowego i myślenia strategicznego.

Sprzedawcy zatrudnieni przez farmaceutycznego giganta wywołali sensację dzięki temu nowemu produktowi, który jest skierowany na ogromny i głodny rynek. Gra słów nie przeznaczona! Twoja najnowsza reklama wyraźnie pokazuje siłę wirusowego marketingu szeptanego. Pokazuje ludzi rozmawiających przez e-mail i telefon oraz chwali zalety tego nowego produktu. Wyświetlacz zaczyna wtedy przyspieszać nakładanie się tych obrazów, dzięki czemu możemy łatwiej zobaczyć metodę pantoflową i wirusowy wzrost ich przesłania. To działa; Twoja wiadomość łączy się z nami i rozumiesz ją.

Na swoim legendarnym i cenionym blogu DoshDosh Maki opublikował imponującą, szczegółową listę czterdziestu siedmiu serwisów społecznościowych. Brandon Fritz, który pisze dla Kolbrener, opracował także niesamowitą listę pięćdziesięciu serwisów społecznościowych uporządkowanych według segmentów rynku. Te listy witryn sieci społecznościowych będą się z czasem powiększać i zmieniać. Jedno jest pewne, jak pokazuje obecny dramat polityczny w cyberprzestrzeni: marketing i terminowe rozpowszechnianie istotnych informacji wykroczyły poza wszystko, co było wcześniej dostępne lub możliwe i będzie nadal się rozwijać. Sieci społecznościowe są obecnie postrzegane jako legalny środek marketingu strategicznego.

W jaki sposób rozwój nowych mediów społecznościowych i narzędzi marketingu wirusowego wpłynie na sprzedaż? Musisz być ostrożny i nauczyć się nowych umiejętności sprzedaży, aby skorzystać z tego rosnącego zjawiska, ponieważ cykl sprzedaży jest niewątpliwie w większości branż. Wraz z rozwojem marketingu w mediach społecznościowych strategie sprzedaży stają się coraz bardziej rozmowne. Być może główny nurt marketingu rozumie, co bezpośredni marketingowcy znają od jakiegoś czasu. Ta sprzedaż jest najbardziej skuteczna, gdy jest osobista i rozmowna.

Relacje nadal zyskują na sprzedaży. Przedstawiciele handlowi, którzy poświęcają czas na zrozumienie swoich klientów i potrzeb i kontaktowanie się z nimi, będą sprzedawać więcej i będą mieli o wiele więcej zadowolenia, polecając klientów długoterminowych niż tych, którzy chcą tylko szybko sprzedawać. W którą stronę pójdziesz?

[ff id=”5″]