Skip to main content

Bycie doskonałym wykonawcą nie jest ani naturalne, ani łatwe do opanowania. To żmudny projekt, który wymaga starannego planowania, dyscypliny mentalnej i dużej ilości piasku. Jeśli chcesz osiągnąć niezwykłe rzeczy, musisz zacząć myśleć tak, jak robią to potężni ludzie. A najlepsi wykonawcy nie myślą normalnie. Gdy biorą udział w zadaniach, które muszą wykonać, przyjmują tożsamość, która jest dość niezwykła i ma niewiele wspólnego z bluźnierczym sposobem myślenia.

Budowanie optymalnego zawodnika, pełnego tenisisty i silnej osoby to wielowymiarowe przedsięwzięcie. Wymaga to bardzo potężnego połączenia, które obejmuje dostosowane lekcje tenisa, a także rozwój umiejętności fizycznych, program umiejętności umysłowych z naciskiem na kontrolę uwagi i pozytywny trening umiejętności życiowych. Proces tworzenia mentalności promującej wysoką wydajność może być stymulowany przez naśladowanie najlepszych wykonawców & # 39; Wzorce myślenia i zachowania. W szczególności może opierać się na integracji pojęć, strategii i perspektyw, które są najczęściej stosowane i traktowane priorytetowo przez elitarnych tenisistów. Taki wybór obejmuje między innymi podejście do wzrostu, opanowanie zadań i silne wyrażanie siebie. Najważniejszą zaletą takiego kompleksowego i wieloaspektowego podejścia do modelowania jest nie tylko nacisk na wypróbowane i przetestowane modele skuteczności w sporcie. Ważne jest również udowodnienie możliwości przenoszenia umiejętności życiowych przez tenisistów & # 39; Potężna konstrukcja tożsamości i komunikacja w środowiskach innych niż sportowe.

Istnieje ścisła sieć między promowaniem wzrostu i wydajności a ukierunkowaniem na proces. Poczucie wzrostu i ukierunkowanie na wydajność polega na ciągłym samorozwoju i wytrwałej pracy w celu maksymalizacji potencjału. Każdy mały przypadek planowanego wysiłku prowadzi do niewielkiej zmiany. To ulepszenie można z kolei osiągnąć jedynie poprzez cele procesu, w których kalibruje się koncentrację na danym zadaniu. To, co łączy te podejścia, to zanurzenie się tu i teraz, całkowite porzucenie robienia, całkowite zużycie energii, a nie wyniki. Liczy się to, w jaki sposób te perspektywy pomagają stymulować wciąż nieuchwytny stan rzeki, który jest uważany za optymalny do osiągnięcia szczytowych wyników we wszystkich dziedzinach życia, w tym nie tylko w sporcie, ale także w akademickich, zawodowych i interpersonalnych przedsięwzięciach.

Uzupełnieniem kombinacji strategii mentalnych jest silne wyrażanie siebie. Z psychologicznego punktu widzenia jest to przekonujący pomysł, aby przekonać się do silnego myślenia, przyjmując styl komunikacyjny najlepszych artystów. Power Talking prowadzi do Power Thinking. Tenisista & # 39; Skuteczna komunikacja wymaga upartego przestrzegania zasad i wartości, stanowczego odrzucania nieproduktywnych wzorców myślowych i twórczego zastępowania ich szeregiem psychologicznie owocnych rozwiązań.

Zainspirowany wybitnymi sportowcami, ten model tożsamości usługodawcy może służyć jako narzędzie do osiągania dużej skali i jako szablon optymalnego sposobu myślenia, który umożliwia efektywne działanie, promuje pozytywne umiejętności życiowe oraz promuje ogólne zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie.

[ff id=”6″]