Skip to main content

  1. Kup nowe buty – zrób badania.

Nowe buty – to najlepsza część na początek. Wycieczka do sklepu, aby kupić te dość drogie, bardzo efektowne skórzane buty do chodzenia. Sprawdzone na wielu szlakach, zostaną uwiedzeni niezwykłymi terminami, takimi jak „Górna”, „Podział ziarna”, „Podeszwa zewnętrzna”, „Dolna”, „Podeszwa środkowa”, „Gore-Tex®” i „Hamulce pięty”. Być może warto zrozumieć niektóre podstawowe warunki, zanim przygotujesz się na rozstanie z dobrze zarobionymi dolarami. W każdym razie ważne jest, aby buty były odpowiednie do wędrówki. Głównym kryterium jest to, że są wodoodporne i oddychające, mają dobre podparcie kostki, wbudowany „język” i dobry wzór kołka na podeszwie z solidnym hamulcem pięty.

  1. Kup odpowiedni rozmiar

To może zabrzmieć głupio, kto kupiłby buty w niewłaściwym rozmiarze? Byłbyś zaskoczony! Kiedy idziesz kupić buty, zabierz ze sobą skarpetki, które będziesz nosić podczas wędrówki. Cienkie bawełniane skarpetki, które nosisz na siłowni, zdecydowanie nie są odpowiednie do noszenia nowych butów.

Po założeniu nowych skarpet wyjmij wkładkę buta z buta, połóż go na podłodze i stań na nim. Powinieneś mieć dobrą 1,5 cm szczelinę między dużym palcem u stóp a końcem swojej wewnętrznej duszy. Dobrym miernikiem jest również szerokość kciuka. Wiele osób gubi paznokcie podczas schodzenia, ponieważ ich buty są po prostu za małe.

  1. Kupuj pod koniec dnia.

Pierwszy dzień w sobotni poranek nie jest idealną porą na zakup nowych butów lub na każdy inny poranek. Lepiej kupić buty po południu po całym dniu chodzenia, ponieważ twoje stopy trochę puchną.

  1. Noś buty

Po zakupie nowych butów dochodzimy do pierwszego ważnego punktu. Noś buty. Pozostawienie ich na płaszczu, abyś mógł je podziwiać codziennie, nie sprawi, że twoje stopy będą sprawiedliwe w wielki dzień. Pierwszym z nich jest założenie ich i noszenie przez godzinę w domu. Szybko dowiesz się, czy nie są one odpowiednio dopasowane. Daje to możliwość odzyskania go przed założeniem.

Jeśli wiesz, że są wygodne, wypełnij je. Idź z nimi na spacer. noś je w weekendy; noś je w całym domu. Zdejmij stopy z pierwszych kilku dni, które zaczynają boleć, zrób sobie przerwę i zacznij od nowa następnego dnia. Ostatnią rzeczą, którą chcesz, to wydać fortunę na wędrówkę, aby odkryć, że masz blistry pierwszego dnia i wielu dni przed nami.

  1. Utrzymuj buty w czystości

Podobnie jak drogi samochód, buty muszą być pielęgnowane, chronione i serwisowane. Wyjmij wewnętrzne dusze, aby pomóc butom wyschnąć w środku. Dobrym nawykiem jest także wprowadzanie się pod koniec każdego dnia wędrówki.

Na koniec wędrówki wyczyść buty miękką szczotką i wodą oraz usuń wszelkie zabrudzenia i cząsteczki kurzu. Następnie pozwól butom wyschnąć naturalnie. Najgorsze, co możesz zrobić, to umieścić je w ogrzewanej szufladzie lub przed grzejnikiem, aby przyspieszyć proces. Jeśli wnętrze butów jest wilgotne, regularne dodawanie i zmiana gazety pomoże wchłonąć nadmiar wilgoci. Po wyschnięciu butów można je traktować środkami do pielęgnacji skóry i środkami wodoodpornymi. Na rynku istnieje wiele różnych marek, takich jak Nikwax.

Podobnie jak dobry samochód, jeśli się nimi zaopiekujesz i traktujesz je właściwie, twoje buty zapewnią ci setki kilometrów, abyś mógł spełnić swoje marzenia.

[ff id=”1″]