Skip to main content

Myślę, że to wspaniale, że urodziłem się dzisiaj i nie wiem, jak mógłbym żyć w innym czasie w historii. Nowe postępy technologiczne znacznie ułatwiły mi życie jako właściciela domu. Jestem podekscytowany możliwościami, jakie oferuje dzisiaj technologia, oraz przemyśleniami na temat technologii, która będzie wkrótce dostępna.

Celem tego artykułu jest przedstawienie, jako współwłaścicielowi prywatnej firmy, przemyśleń na temat tego, w jaki sposób postęp technologiczny poprawia sposób prowadzenia działalności. Jeśli żyjesz przeszłością, nadszedł czas, aby zmienić sposób myślenia i korzystać z technologii dla własnych korzyści.

Oto trzy rzeczy, o których powinieneś myśleć jako przedsiębiorca domowy:

Media społecznościowe i Web 2.0 zmieniły marketing. Stare zasady reklamy utrudniały rodzimej firmie konkurowanie z większymi firmami. Internet za pośrednictwem wyszukiwarek, Web 2.0 i mediów społecznościowych zmienił wszystko z korzyścią dla mniejszych operatorów. Tak, duże firmy mogą korzystać z Internetu, ale jeśli kierujesz swój rynek, nadal możesz odnosić sukcesy.

Smartfony poprawiły życie ludzi – Spóźniłem się z pomysłem smartfona – mimo że pracowałem w branży przez wiele lat. Ale teraz nie wiem, jak żyłem bez tego. Zacząłem od BlackBerry, poszedłem do HTC, a teraz nie mogę żyć bez mojego iPhone’a. To cholernie praktyczne. Mogę wysyłać i odbierać wiadomości e-mail, nawiązywać połączenia, wysyłać i odbierać wiadomości tekstowe, a istnieje wiele innych aplikacji, które poprawiają moje życie. To daje mi tyle czasu z powrotem. Mogę odpowiadać na wiele e-maili i pracować w ciągu dnia podczas przestoju. Na przykład często piszę artykuły na iPhonie w ciągu dnia, kiedy czekam w kawiarni lub coś w tym stylu. Generalnie oszczędzam około godziny dziennie.

Możesz prowadzić firmę w domu, ale sprzedać ją światu. Moim zdaniem Internet ma największy wpływ na ludzkość ze wszystkich wynalazków. Dzięki połączeniu internetowemu mogę teraz sprzedawać swoje produkty z domu w dowolnym miejscu na świecie. W przeszłości moja grupa docelowa jako właściciel domu była najprawdopodobniej ograniczona do okolicznych przedmieść.

Technologia zmieniła świat i, jak widać powyżej, istnieją trzy postępy technologiczne, które miały najbardziej dramatyczny wpływ na firmy krajowe.

[ff id=”3″]