Skip to main content

Osoba czytająca to może mieć Facebook, Twitter lub Instagram. Media społecznościowe otaczają nasz świat, ale niektóre firmy nadal uważają, że media społecznościowe są kwestią refleksji. Każda firma marketingu cyfrowego powie Ci, że Twoja firma może odnieść sukces dzięki odpowiednim strategiom marketingowym w mediach społecznościowych.

Około 20 procent klientów korzysta z kanałów mediów społecznościowych, aby znaleźć informacje o firmie. Oznacza to, że rolą właściciela firmy powinno być utrzymanie marki w Internecie.

To, czego niektórzy przedsiębiorcy nie rozumieją, to fakt, że liczy się nie tylko przyjemność. Prawidłowo zastosowany może przynieść energię Twojej firmie. Z drugiej strony, klapy mediów społecznościowych mogą być szkodliwe dla biznesu. Oto najważniejsze błędy marketingowe, które firmy popełniają w mediach społecznościowych.

1. Mają zbyt wiele kanałów społecznościowych

Okej, więc jeśli jesteś w sieciach społecznościowych, nie musisz być na wszystkich platformach. Twoja firma musi być tą, która najlepiej dotrze do klientów. W końcu treści publikowane na LinkedIn mogą nie dotyczyć Snapchata, ponieważ Twoje grupy docelowe mogą się różnić na obu platformach.

Ponadto każdy kanał, na który się rejestrujesz, to kolejna platforma, która wymaga regularnej konserwacji. Jest to kanał czasu rzeczywistego, więc treść powinna zawsze płynąć na Twojej stronie. Więc jeśli masz pięć różnych kanałów (które możesz), musisz upewnić się, że możesz zarządzać nimi wszystkimi regularnie.

2. Zignoruj ​​informacje zwrotne

Dotyczy to zarówno dobrych, jak i złych opinii. Klienci lubią słyszeć o marce, którą obserwują, ponieważ nadaje Twojej firmie przyjazną, ludzką twarz. Śledzenie obserwujących może być trudne. & # 39; Im więcej (i szybciej) odpowiesz na ich komentarze, tym większe szanse, że dasz im dobre wrażenia.

Mówi się, że 71 procent klientów, którzy mieli dobre doświadczenie z marką, chętniej ją poleci. To także Twoja szansa na wyrażenie osobowości marki. Nie musisz brzmieć jak robot. Używaj głosu odpowiedniego dla Twojej marki. Tożsamość marki Spotify jest ukierunkowana na tysiąclecia, dzięki czemu ton jest zabawny i modny.

3. Ręczne publikowanie treści

Regularne tworzenie treści i zarządzanie kanałami społecznościowymi jest trudnym zadaniem. To zajmuje dużo czasu i wysiłku, dlatego niektóre firmy często nie aktualizują. Na szczęście istnieje wiele narzędzi, które można wykorzystać do optymalizacji zarządzania mediami społecznościowymi.

Istnieją narzędzia dla różnych potrzeb. Publikacja zawiera Hootsuite, Buffer i Sprout Social; Canva jest dostępna do szybkiej grafiki. To tylko kilka przykładów narzędzi, które mogą zaoszczędzić czas i uprościć administrację.

4. Nie optymalizuj zawartości dla każdej platformy

Twoje hashtagi na Instagramie mają sens na Facebooku, niezupełnie. Jednocześnie liczba idealnych postaci na Facebooku na Twitterze nie jest taka sama, a liczba emotikonów umieszczanych na Instagramie nie działa na LinkedIn. Każda platforma mediów społecznościowych ma inny idealny wkład. Dlatego powinieneś zoptymalizować swoje posty dla każdego kanału.

Każda firma zajmująca się marketingiem cyfrowym wie, że marketing w mediach społecznościowych to coś więcej niż rejestracja konta. Utrzymanie kanałów jest bardzo czasochłonne, ale może prowadzić do trudnej do znalezienia lojalności wobec marki. Następnym razem, gdy zarejestrujesz swoją firmę na konto w mediach społecznościowych, pamiętaj o prowadzeniu jej w zwykłej firmie.

[ff id=”5″]