Skip to main content

Ziemia na tej „wędrówce” podlega jurysdykcji Vermilion Cliffs National Monument. Nie niszcz ani nie zbieraj tutaj. Widzę, że „Tom” był na Wschodnim Wzgórzu Sand Hills w Nowy Rok 1932 roku. Zostawił swój ślad. Wtedy nie był to park narodowy. NIE ZOSTAWIAJ ŚLADÓW. Na początku pozostawiłem „wędrówkę” w nawiasach. Michael Kelsey nazywa to miejsce spacerowym. Jest to niezależne wyszukiwanie trasy od początku do końca. Jest chory, brutalny, okrutny, zły (i nagradzający). Kocham to Umiesz to zrobić Wkrótce się dowiesz.

Okee Dokee, Michael Kelsey jest jedynym, który pisze o tej wędrówce. Więc kup jego książkę, abyś wiedział, który kamień milowy znajduje się na autostradzie. 89A w Arizonie, aby włączyć. Teraz wrzuć książkę do bagażnika i przeczytaj.

Kelsey ma prawie 70 lat i najwyraźniej nadal jeździ z prędkością siedmiu mil na godzinę na pionowych stokach. Gratulacje Michael, widzę, że jesteś tak niebezpieczny jak zawsze. Kupiłem twoją nową piątą. Edycja „Wędrówki i odkrywania Parii”, a zdjęcia są kolorowe! Ale nadal jesteś niebezpieczny. Podczas gdy dzieci nie potrzebują rurki, potrzebują maski oddechowej. Więc ta wędrówka jest nie tylko tak zła, jak chcesz, MK jest tak zła, jak chcesz. Znów, dobrą rzeczą w tym facecie jest to, że idzie tam, gdzie nikt inny nie idzie (i czasami może zabrać cię na szlak – ale nie na tę wycieczkę).

Och, chcę powiedzieć, że mam prawie 60 lat i po raz drugi zrobiłem pętlę Cracks od wschodu do północy. Jestem w bardzo dobrym stanie Zajmuje mi to dwa razy więcej czasu niż Kelsey.

Większość 30-latków nie nadąża za mną.

Trasa: 6 godzin i poszliśmy na obiad przez prawie dziesięć minut bez przerwy. Trasa, którą skręcasz na północ z 89A, to 1396. Parking przy Jacob’s Pool znajduje się 2 mile na północ od tej piaszczystej drogi. Dżip dotarł do 1/8 mili od Jacoba, gdzie wypłynął ostatni wąwóz. Wysiadaj z samochodu! Spójrz dokładnie na północ do Vermilion Cliffs. Nie, nie na północny zachód szeroką zjeżdżalnią z piasku. Na północy znajduje się węższa zjeżdżalnia z piaskiem. Racja, nie można się wspinać. Jest to slang „nie można się wspinać”. Dokładnie na wschód od tej cienkiej piaszczystej zjeżdżalni znajduje się piaszczyste wzgórze. Można się wspinać. Celują w skrajnie wschodnią stronę tego piaszczystego wzgórza. Możesz się ponownie orientować tylko wtedy, gdy na nim jesteś. Zrobimy pętlę przeciwnie do ruchu wskazówek zegara. Zobaczysz dlaczego. To brutalność, ale najłatwiejsza. Michael jest pełen bla bla, ale nie wspominając o starym kamiennym domu Rachel Lee. Istnieje około 50 starożytnych ruin bez plakatów. Więc od Jacoba wędrujemy starą drogą na wschód wzdłuż ogrodzenia. Ma rację, że jest wypłukiwany, kiedy skręca na północ. Szukają głównego źródła, jak sam mówi. Ożypałka! Tego właśnie szukasz! Jest tylko jedno miejsce z wieloma ożypałkami! Teraz mówi o „aspirującym szlaku”. Co to do diabła znaczy? Jak „obcy” wyłania się z twojej klatki piersiowej? Kiedyś miałem album „Emerge the Litter”. Czy to ma coś wspólnego z grupą „The Litter”? Nie, nie to mówi. Każdego roku około 6 osób jeździ na tych trasach i wszyscy są „hard core”. Prawdopodobnie żadna z 6 nie pojawia się tutaj dokładnie, kiedy tu jesteś. Nie musimy śmierdzieć. Odznaka. Od ożypałki na północny wschód. Wycieczka tutaj jest brutalna i nie będzie łatwiejsza. Idź do domu, jeśli nie możesz posiekać piasku i łożysk kulkowych. Zacznij wcześnie rano, a słońce zobaczysz północny wschód. Około godziny po zaparkowaniu (u Jakuba) dotrzesz do piaszczystego wzgórza. Pamiętaj, że chcesz daleko na wschód. Tu i ówdzie na piaszczystym wzgórzu jest popękana ścieżka, a może gdzieś stos kamieni. Po 1 1/4 godziny ścieżka, na której powinieneś się znaleźć, przecina umywalkę na wielkim czarnym głazie po prawej stronie. Szlak znika za kilka minut. Słuchaj, to jest hardcorowa ekspedycja niezależna. Właściwa droga może być po schodach, ale wybraliśmy wspinaczkę, ponieważ musieliśmy się wspinać.

Jeśli chcesz pójść za mną, weź wentylator aluwialny i spójrz prosto w lewo. Czy chcesz teraz iść do domu? „Wschodni pęknięcie” można teraz zobaczyć na północnym wschodzie, a także w tym kierunku. Szczera dla mnie. Jesteś na dobrej drodze, gdy zobaczysz petroglif jaszczurki wznoszący się po ścianie po lewej stronie. To było po 1 godzinie 50 minutach. Michał liczy 6-7 pól petroglifów. Jest więcej niż to: drugi panel (również pozostały 2 godziny) składa się z 6 pięknych bighorns. Po 2 1/4 godziny możesz zobaczyć, jak wygląda tama (jest też wiele martwych drzew jałowca), jeśli będziesz kontynuować. Możesz, mam 60 lat. Ta cholerna rzecz nazywa Kelseya „skonstruowanym szlakiem bydła”. Wspinaj się po ścianie i trzymaj się lewej strony ścieżki około 5 stóp od miejsca, w którym się kończy. Teraz zrób kopię zapasową (wiele innych wspaniałych zwierzątek.). 2 1/2 godziny w górę. Oczywiście Kelsey szybko wraca i wraca do swojego samochodu. Co za BS dla większości śmiertelników! W każdym razie zostaw duży stos kamieni na krawędzi, gdy wyjdziesz ze szczeliny (znowu jest to słowo) na wypadek, gdybyś musiał się zgubić i wrócić, by zejść.

Co dalej Idź dalej na zachód wzdłuż krawędzi. To, co nazywa się „łatwą i płaską wędrówką” w „Wędrówce i poznawaniu rzeki Paria”, jest niczym innym jak. Nie jestem Jackiem Kennedym, ale jestem pewien, że wiem dużo o felgach. Ta wędrówka po krawędzi prowadzi przez luźny piasek, powyżej i poniżej formacji skalnych, przez ciemne trasy, bla bla. W każdym razie możesz dotrzeć do nieużywanej dwupasmowej linii ze Wschodniego Cracka w ciągu 1 do 1 1/2 godziny (bingo, MK znajduje się bezpośrednio przy tym punkcie orientacyjnym). Zajęło 1 1/4 z naszym 10-minutowym lunchem. Z dwutorowym widokiem na krawędź na zachód. Tutaj schodzisz. Pozwól mi coś wyjaśnić. Spacer około ćwierć mili w głąb lądu byłby łatwiejszy, ale chcieliśmy być prowadzeni przez naszego Jeepa i Jakoba, ponieważ nauczyliśmy się NIE UFAJ MICHAŁOWI KELSEYEM. Jeśli nie dotarłeś do dwutorowej trasy w ciągu 1 1/2 godziny, wróć na ogromny stos kamieni i zejdź do Wschodniej Pęknięcia.

Podążaj ścieżką od krawędzi (północ) przez 5 lub 10 minut. Jeśli wskazuje bezpośrednio na północ od krawędzi, wskazuje bezpośrednio na południe. Jest trochę zdezorientowany, gdy zjeżdżalnia spada. Standardowy trójnożny trapezoidalny petroglif pokazuje, że jesteś we właściwym miejscu. Teraz niechętnie oddaję AUTOROWI zaszczyt. Prawidłowo oznacza sztukę skalną Northern Crack, która nie pozwala uwierzyć, że się zgubiłeś. Droga w dół północnego pęknięcia zajęła 1 1/2 godziny !!! Zostaniesz „obcięty” trzy lub cztery razy, ale ominiesz je. Stary to zrobił, ja to zrobiłem, a ty to zrobisz. Za każdym razem bezpieczeństwo jest po lewej stronie. Uda ci się, bo myślę, że nie chcesz ponownie wejść na Północny Pęknięcie. Nigdy nie mówiłem „źle” tak często, gdy zjechałem z góry, ale nadal zrozumiesz, że kierunek przeciwny do ruchu wskazówek zegara był właściwym wyborem dla tej wędrówki. Łatwy, niebezpieczny i wymagający. Nie trać koncentracji tutaj, bądź zmęczony czy nie. Skoncentruj się na pracy.

W końcu lądujemy poniżej. Na początku każdy turysta miał galon wody. Powinno zniknąć. Teraz pierwsza przerwa w całej wędrówce następuje po 5 1/2 godzinie. Skieruj się na południe w relaksującej pralni. Po osiągnięciu linii ogrodzenia opuść myjnię samochodową. Przejdź przez dziurę w płocie i przejdź do swojego pojazdu. Pół godziny po dotarciu do myjni samochodowej Northern Crack wypij w samochodzie lodowatą wodę.

MK wykonał to okrążenie w niecałe 4 godziny. Daj mi spokój Od 20 lat jestem fanatykiem turystyki pieszej. Facet jest szalony … i pisze książki na temat wędrówek. Może jestem zdumiony tym, jak zrzuca mnie z nóg. Rzucam monetą. Nie, on jest szalony.

Och, nigdy nie próbuj wędrówki, która według Kelseya zajęła 7 godzin. Zostałeś ostrzeżony. NIE ODDAWAJ GO, TO TYLKO „THE AUUTHORR”.

[ff id=”1″]