Skip to main content

Z rampy kajakowej w pobliżu parkingu żwirowego w Gruzji 53 idź pętlą w kierunku rzeki. Można tu spotkać bystrza białe klasy IV, znane jako „Edge of the World”, utworzone przez linię uskoków Brevarda. Kiedy wejdziesz do Dawson Wildlife Management Area, góry i potok oferują spokojny obraz przyrody i jej siedlisk. Niezależnie od tego, czy niektórzy postrzegają rzekę Amicalola jako strumień, nie ma znaczenia, czy szukasz wędrówki i przygody w naturze. Zasoby tego obszaru, choć są własnością City of Atlanta, są podzielone na trzy ministerstwa spraw zagranicznych. Obecna umowa stanowi, że Georgia Forestry Commission zarządza zasobami leśnymi, zaś ochroną i ochroną dzikiej przyrody zarządza Georgia Department of Natural Resources.

Jednak ludzie nie mogą odwiedzać określonej części obszaru o powierzchni około 4 akrów, w którym elektrownia jądrowa o mocy 10 megawatów jest zlokalizowana i obsługiwana przez Lockheed. Te zakazane obszary mają wysoki poziom promieniowania i są ściśle monitorowane przez naukowców pod kątem odczytów radioaktywnych. Więc nie zgub się i trzymaj się drogowskazów i opisów tras. Zacznij od drogi parkingowej i jedź najodleglejszą drogą do rampy łodzi. Od tego momentu kajakarze i kajakarze rozpoczynają swoją dziką jazdę na bystrzach klasy IV, które mogą zająć pół mili pod koniec rzeki.

Dla turystów pieszych i wędrownych strona południowa prowadzi do parkingu żwirowego, gdzie zaczyna się szlak rzeki Amicalola. Alternatywna droga do drewnianych schodów w pobliżu parkingu prowadzi do mostu Georgia 53. Na końcu mostu skręć w lewo, a znajdziesz 30 metrową ścianę skalną. Przejedź obok starej krytej bramy mostu. Po kolejnych pół mili ścieżka prowadzi do bystrzycy. Po drodze poszukaj niebieskich prostokątnych płomieni lub strzały nad brązowym znakiem. Kilka metrów dalej skręć o 90 stopni, gdzie zobaczysz podwójny błysk. Pamiętaj, aby tego nie przegapić, ponieważ w pobliżu jest dość widoczna ścieżka, z której zwykle przypadkowo korzystają turyści.

Kieruj się znakami w kierunku „T”, a następnie skręć w prawo w kierunku kolejnej wspinaczki na najwyższy grzbiet tej ścieżki. Po drodze możesz obserwować różne rodzaje roślin i napotykać małe strumienie. Około 2,7 km ścieżka prowadzi do płaskiego grzbietu, który prowadzi do punktu kulminacyjnego, gdzie znajdują się stoły piknikowe i punkt inauguracyjny dla Jasona Funka, zwiadowcy, który zmarł w 1991 roku. Idź do ścieżki, która skręca w lewo na Forest Service Road i poszukaj kolejnego podwójnego znaku. Następnie idź ścieżką prowadzącą do drewnianego mostu, który kończy się na autostradzie 53.

[ff id=”1″]