Skip to main content

Jeśli istnieje coś takiego jak magia, na pewno w południowym Oregonie jest z pewnością spektakularny szlak wędrowny Rogue River. Turystów z całego świata przybywa, aby doświadczyć tej chronionej ścieżki … a jednak rzadko można spotkać kolejną grupę turystów po drodze … prawdziwą magię. Ta umiarkowana wędrówka jest wyjątkowa, ponieważ możesz spędzić noc w dzikich chatach nad rzeką w trakcie czterodniowego doświadczenia. Pokoje są dwuosobowe; z gorącymi prysznicami i prawdziwymi łóżkami. Znakomita kuchnia rodzinna jest znakiem rozpoznawczym każdego domku.

Umowa Rogue River Outfitter zapewnia alternatywny widok na dziki i malowniczy kanion rzeki Rogue River. Wycieczka z przewodnikiem szlakiem Rogue River Trail. Dostajesz to, co najlepsze z obu światów: piesze wędrówki po jednym z najpiękniejszych wąwozów rzecznych w kraju i komfort domków dzikiej przyrody każdej nocy. Strój pakuje ciężki sprzęt w tratwę na rzece, codziennie oferuje wspaniały lunch na brzegu rzeki i przewodnik, który zapewnia bezpieczeństwo grupy. Potrzebujesz tylko plecaka, aparatu i butelki z wodą.

Szlak Rogue Canyon oferuje doskonałe wrażenia krajobrazowe, gdy próbka wije się przez „zaczarowane lasy”, otwarte łąki z polnymi kwiatami i dramatyczne punkty widokowe wzdłuż skalistych klifów. W całym kanionie można zobaczyć czarnego niedźwiedzia, rybołów, łysego orła i jelenia. Dziki i malowniczy odcinek Rogue był jednym z pierwszych wąwozów rzecznych chronionych na mocy prawa krajowego dotyczącego dzikich i malowniczych rzek. W rezultacie liczba gości, którzy mogą codziennie podróżować przez kanion, jest ograniczona, aby chronić ten naturalny skarb Oregonu.

Trasa jest dobrze utrzymana i w dobrym stanie wiosną i na początku lata. Wysokość ścieżki jest mniejsza niż 1000 stóp. Oceny są zwykle łagodne. Pierwszego i ostatniego dnia czterodniowej wędrówki znajdziesz bardziej strome obszary z pewnymi zmianami. W połowie wędrówki znaczna część szlaku jest płaska lub prawie płaska. Niewielka część szlaku jest pocięta na skaliste klify z odsłoniętymi zboczami. Szlak podąża za rzeką, czasem w pobliżu rzeki, a czasem wyżej w górę kanionu. Średni dzienny dystans wynosi 16 km, a drugi dzień to najdłuższa wędrówka na 24 km. Dzienny dystans to średni spacer dla osoby w dobrej formie fizycznej, zapewniający w ciągu dnia odpowiednią ilość czasu na obejrzenie okolicy, zrobienie zdjęć niesamowitego krajobrazu i delektowanie się leniwym lunchem na brzegu rzeki.

Twoja historyczna wędrówka zaczyna się w Grave Creek, początku dzikiej i malowniczej części słynnej rzeki Rogue. Pierwsze osiem kilometrów drogi jest dość kamieniste. Dlatego noś odpowiednie buty do chodzenia. Pierwszy dzień zakończysz w Black Bar Lodge … spacerem prawie 16 kilometrów.

Drugiego dnia zobaczysz wspaniały widok na bystrza rzeki i natkniesz się na kilka historycznych miejsc. Pod koniec 15-kilometrowej wędrówki tego dnia znajdziesz piękne rancho Rogue River. Odwiedzający mogą obejrzeć muzeum na zadbanym terenie rancza (uwaga: ranczo zostało zamknięte latem 2007 r., Ale jego ponowne otwarcie zaplanowano na 2008 r.). Nieco ponad milę od rancza znajduje się Lodge Marial, w którym można odpocząć i zrelaksować się wieczorem.

Trzeci dzień oferuje bardziej spektakularne widoki na rzekę … ze słynnym widokiem na kanion Mule Creek i piękne wodospady Stair Creek. Przeżyj wszystko tego dnia dzięki chłodnemu spacerowi po „Magicznym lesie”, a nawet wypróbuj slajd Tate Creek. Tego dnia przejdziesz około 13,5 km i zakończysz podróż w Clay Hill Lodge, otoczonym pięknymi widokami na „spokojne wody” Tacoma.

Twój czwarty dzień wędrówki jest krótki, ale obejmuje najbardziej stromą część testu z wieloma zwrotami. Noś długie spodnie, aby odeprzeć trujący dąb, który jest na krawędzi procesu. Wczesnym popołudniem dotrzesz do punktu na wynos (Bar Foster). Jeśli podróżujesz z dostawcą Rogue River, możesz wziąć malowniczą 2,5-godzinną przejażdżkę do czekającego pojazdu w Galice Resort.

Wskazówki: Jeśli nie masz butów turystycznych, zalecamy przestrzeganie następujących specyfikacji: Kup buty na długo przed podróżą. Noś je tak często, jak to możliwe, aby je włamać. Ważne jest dobre wsparcie kostki. Praktyczną sztuczką zapewniającą komfort stóp jest noszenie zapasowego zestawu skarpet w plecaku. Odzież powinna luźno przylegać i umożliwiać pełny ruch.

[ff id=”1″]