Skip to main content

Nie przegap okazji, aby się rozgrzać do wodospadów Amicalola podczas wędrówki szlakiem o długości 2100 mil szlakiem Appalachów. Szlak Base of the Falls to 1,6 km wędrówka na południe od szlaku Appalachów z widokiem na piękny wodospad uważany za jeden z siedmiu cudów Gruzji. Jest to zapierająca dech w piersiach wędrówka, której nie można przegapić, ponieważ wspinaczka ujawnia spektakularne widoki, dziką przyrodę i kojący dźwięk rozbijającej się skały, która skłania cię do szczytu.

Wodospady znajdują się w parku stanowym Amicalola Falls, 15 mil od Dawsonville w stanie Georgia. Szlak rozpoczyna się w centrum dla zwiedzających i chociaż nie jest uważany za część podejścia do Szlaku Appalachów, wspinaczka jest bardziej satysfakcjonująca, a krajobraz piękniejszy. Ta wędrówka jest uważana za mierną dla doświadczonych turystów i męczącą – ale wykonalną – dla tych, którzy czasami wędrują. Wycieczka zaczyna się płasko; potem idzie stopniowo pod górę. Ostatnie kilka metrów wędrówki jest przyjemne i można nimi zarządzać tylko drewnianymi schodami. Tutaj turyści wędrują na dno wodospadów, gdzie całują ich pływająca woda z mgłą. Przewiewny spray jest pożądaną zaletą podczas ciężkiej wspinaczki w cieplejszych miesiącach. Mniej więcej co pięćdziesiąt kroków znajduje się wygodna wnęka lub pokład, który wystaje nad wodę, dzięki czemu szybsi wędrowcy lub rodziny mogą robić zdjęcia pięknego krajobrazu. Schody kończą się u podnóża wodospadu, gdzie znajduje się most, przez który wędrowcy mogą przejść przez strumień na drugą stronę. To miłe miejsce odpoczynku, w którym można zrobić najlepsze zdjęcia, gdy zobaczysz przed sobą zderzenia. Zaraz po przejściu przez most ścieżka prowadzi kilka metrów na szczyt wodospadów.

Na szczycie jest niesamowity widok na dolinę Gruzji, idąc drewnianą promenadą, gdzie goście mogą stać bezpośrednio nad wodospadami. Spójrz za balustradę i obserwuj powódź wody u twoich stóp. Na górze znajduje się również miejsce na piknik z ogromnym zielonym trawnikiem, na którym można rzucić koc i zjeść zasłużony lunch. Dogodnie na górze znajdują się toalety, z których można korzystać przed zejściem na dół, co sprawia, że ​​dzień jest szczęśliwy. Zabawa nie musi się tutaj kończyć. Jeśli chcesz się wspinać, możesz kontynuować wędrówkę i wskoczyć na Appalachian Approach Trail na południowy koniec Appalachian Trail i Springer Mountain. Krótki objazd po drugiej stronie ulicy i niebieska ścieżka prowadzą pieszych na początek Szlaku Appalachów. Niezależnie od tego, czy wędrujesz po wodospadach, aby krew przepłynęła do twoich nóg podczas wielkiej wędrówki, czy też po prostu chcesz spędzić dzień na świeżym powietrzu, Base of the Falls Trail do Amicalola Falls jest warta wycieczki, Nawet jeśli jest tylko krótki Ciesz się najwyższym wodospadem na wschód od Missisipi.

[ff id=”1″]