Skip to main content

Jezioro Levette znajduje się na północ od Squamish, w odległości około 11 kilometrów. Nie jest to trudna wędrówka i powinna zająć około 5 godzin przy różnicy wysokości wynoszącej zaledwie 300 metrów. Jeśli szukasz wspaniałej wędrówki, która nie wymaga tak dużo energii jak Garibaldi, spróbuj jeziora Levette. Jest to również wędrówka przyjazna dla psów, o ile twój kundel jest pod twoją kontrolą.

Aby osiągnąć ten cel, jedź autostradą 99 tuż po Squamish i Brackendale. Skręć w lewo na skrzyżowaniu Cheekye i idź mostem wzdłuż Squamish Valley Road. Skręć w prawo na rozwidleniu drogi, a następnie po około kilometrze skręć w lewo. Tutaj możesz zaparkować na poboczu drogi i rozpocząć wędrówkę. Na początku trasy znajduje się znak z mapami wszystkich lokalnych tras w tym obszarze.

Początek tej wędrówki nad jezioro Levette rozpoczyna się od starej leśnej drogi, która prowadzi do wędrówek po nowym lesie. Drzewa nie zostały posadzone tak gęsto jak stary las i są oczywiście znacznie krótsze.

Ścieżka jest dobrze oznakowana dla turystów pieszych, a także dobrze utrzymana. Poleciłbym zrobić tę wędrówkę wcześniej w sezonie i zachować niektóre z wędrówek na dużych wysokościach później w lecie.

Kontynuując wędrówkę i wspinając się lekko, zobaczysz fantastyczne widoki na łańcuch Tantalus na zachodzie, Garibaldi na wschodzie i rzekę Squamish na południu. Opuszczając ten punkt obserwacyjny, powinieneś zauważyć, że wkroczyłeś teraz do dziewiczego, starego lasu wypełnionego pięknymi jodłami Douglas.

Po przejściu przez drewniany most po lewej stronie zobaczysz serię stromych stoków, które idealnie nadają się na przekąskę lub lunch. Lub udaj się nad brzeg jeziora Lake Levette na lunch i szybką kąpiel.

W pobliżu jeziora znajduje się kemping, na którym można spędzić noc. Lub po spokojnej przerwie nad jeziorem, po prostu cofnij się do pojazdu poniżej.

Lake Levette to świetny sposób na rozpoczęcie sezonu wędrówek sezonowych, który nie będzie zbyt uciążliwy nawet dla przeciętnych turystów. Ciesz się tą wędrówką ze wspaniałymi widokami i krajobrazami.

Miłej wędrówki!

[ff id=”1″]