Skip to main content

Szlak Tęczowego Jeziora oferuje turystom spektakularne widoki i krajobrazy z subalpejskimi łąkami, mostami do przejścia i bardzo orzeźwiającym wodospadem. Ta wędrówka jest zdecydowanie jedną z tych, które powinieneś dodać do swojej letniej listy przebojów, jeśli jeszcze tu nie byłeś.

Rainbow Lake znajduje się w pobliżu Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Trasa ma około 16 kilometrów długości i zajmuje około 6 godzin, w zależności od warunków szlaku i pieszych. Ogólnie rzecz biorąc, różnica wysokości wynosi 850 metrów. Szlak Rainbow Lake jest dobrze utrzymany i dobrze oznakowany. Jest również bardzo popularny wśród mieszkańców, szczególnie w pobliżu wodospadów. Jeśli więc nie możesz chodzić tutaj w weekendy, możesz uniknąć najbardziej zatłoczonych tłumów.

Aby się tam dostać, skieruj się w stronę Whistler i skręć w lewo na Alta Lake Road, gdzie przejedziesz około 7 kilometrów. Zwróć uwagę na znaki na Rainbow Park i Rainbow Trail. Zaparkuj tutaj samochód i rozpocznij podróż do Rainbow Lake.

Zaczynasz od wędrówki wzdłuż strumienia w dobrze zalesionym obszarze ścieżki. Po około 15 minutach spaceru dojdziesz do wodospadu, który jest bardzo orzeźwiający. Jeśli wiatr wieje, poczuj piękną mgłę na twarzy przed jazdą.

Droga do tego punktu jest wspólna dla rowerzystów górskich, więc miej to na uwadze. Jeśli pójdziesz dalej ścieżką, wkrótce będziesz mieć fantastyczny widok na góry Whistler i Blackcomb. Będziesz także wędrować przez subalpejskie łąki na niektórych deptakach, więc pamiętaj, aby pozostać na szlakach, ponieważ ten kruchy krajobraz zajmuje dużo czasu, aby się wyleczyć i odzyskać od szkód wyrządzonych przez odwiedzających. Wkrótce będzie widoczna stalowa brama, a tutaj rowerzyści górscy są oddzieleni od turystów. Dopiero wtedy wędrowcy.

Po osiągnięciu 5-kilometrowego znaku zobaczysz tęczową górę. Pozostań na promenadzie i pamiętaj, aby przekraczać strumienie, ponieważ przejścia mogą być czasami śliskie. Jeśli na ziemi jest jeszcze śnieg, dotarcie do jeziora zajmuje trochę dłużej. Po dotarciu do niego przekonasz się, że znajduje się on między Rainbow Mountain a Sproatt Ridge. To świetne miejsce na lunch i kąpiel w jeziorze. Wiadomo, że będzie zamarznięty w czerwcu, więc to jezioro wydaje się bardzo odświeżające, mówiąc co najmniej w upale lata!

Rainbow Lake to świetna wycieczka i wspaniałe miejsce na cały dzień. Wystarczy prześledzić swoje kroki po dotarciu do jeziora, aby powrócić do pojazdu na parkingu poniżej.

Miłej wędrówki!

[ff id=”1″]