Skip to main content

Najpopularniejszym celem wycieczek w Jackson State Forest jest 1,6 km wycieczka na Pinnacle Peak. Na wysokości 966 stóp nad poziomem morza jest to drugi najwyższy punkt w parku. Na tę trasę potrzebujesz dobrych butów turystycznych. Sandały, klapki i buty garniturowe w ogóle nie są odpowiednie, ponieważ ten szlak jest dość trudny. Jest szeroki, dobrze zaznaczony i przeważnie ma dobrą powierzchnię, ale jest wiele gradientów. To trudna trasa.

Trail One to ścieżka prowadząca do tego punktu. Punktem wyjścia jest parking Pinnacle Peak na północno-wschodnim krańcu parku. Po prostu idź główną drogą leśną do końca i zaparkuj po lewej stronie. Schronisko Szczyt Pinnacle to tylko trochę dalej, świetne miejsce na rodzinne spotkanie lub spotkanie. Jest plac zabaw, prymitywny kemping, miejsce do wędkowania w Knob Lake i wiele innych szlaków turystycznych, więc jest to dobre miejsce na spędzenie dnia.

Ścieżka zaczyna się od dość stromej wspinaczki na Starą Wieżę, pierwszy punkt orientacyjny ścieżki. Była tu stara wieża strażacka, niektóre stare betonowe kolumny wciąż wystawały z ziemi. W tym momencie chcesz wziąć lewy widelec, prawy jedzie do High Point, który jest oddalony o około ćwierć mili.

Lewy widelec nieco się obniża, uważaj, ponieważ ten odcinek jest nieco ziarnisty i śliski nawet na suchym podłożu. Ścieżka znów się unosi, spada, a potem znów unosi. Następnie spotkasz Szlak 10 od lewej. Niedługo potem Szlak 10 zaczyna się w kierunku wschodnim.

W końcu dotrzesz do punktu, w którym zobaczysz dwa posty, które wyglądają jak ścieżka między nimi. W ten sposób możesz wspiąć się na szczyt Pinnacle Peak, ale ścieżka faktycznie skręca w lewo. Jeśli pójdziesz prosto tutaj, wejdziesz na dość pionową, żwirową skałę. Lewy widelec jest dłuższy, ale o wiele łatwiejszy.

Ścieżka wznosi się dość równomiernie od tego miejsca, zakręca za szczytem i ostatecznie pojawia się po raz ostatni na żwirowej ścieżce. Tam są dwa główne widoki. Główny widok wychodzi na ścieżkę, którą właśnie przybyłeś. Po prawej stronie zapierający dech w piersiach widok na otaczający krajobraz, po lewej kolejne wzgórza parku. Prosto do przodu jest punktem kulminacyjnym. Drugi widok jest mniejszy, ale imponujący widok na sąsiednie wzgórza. Ciekawy dąb kasztanowy oferuje niskie łącze do siedzenia i patrzenia. Jest kilka ładnych płaskich kamieni, na których można leżeć, a także jest ławka do siedzenia. To dobre miejsce na piknik i podziwianie widoków.

Pinnacle Peak Trail zasadniczo prowadzi przez las składający się głównie z drewna kasztanowca, klonu cukrowego i innych góralskich drzew liściastych. Kwiaty obfitują wiosną. Wspinaczka o długości około 300 m prowadzi przez bardzo piękny las, wzdłuż grzbietów i odcinków, jednocześnie wspinając się na swój szczyt Pinnacle Peak. To jedna z najlepszych wycieczek z Jackson State Forests.

[ff id=”1″]