Skip to main content

Region wokół miasta Xanthi w północno-wschodniej Grecji jest idealnym miejscem na wakacje z wędrówkami. Istnieje wiele interesujących szlaków i ścieżek związanych z trasami dalekobieżnymi, które przecinają więcej niż jeden kraj.

Górska wioska Livaditis, około 50 km od Xanthi, na zachód od Tracji, jest epicentrum wielu wędrówek. Istnieje wiele oznakowanych szlaków turystycznych, z których wszystkie łączą się ze szlakiem E6. Jest tu zapierający dech w piersiach wodospad, a także fantastyczne widoki na góry. W wiosce Evrimanthos bujna zieleń podczas spacerów i grzyby to prawdziwy lokalny przysmak, który jest bardzo ceniony. Las Chaintous i obszar Arkoudorema (Bärenbach) to obszar, którego nie powinien pominąć nikt, kto jest entuzjastą dziewiczej przyrody.

Wysoko w górach Rodopi, których szczyty mają prawie 2000 m wysokości, dżungla Frakto jest jednym z najbardziej dziewiczych obszarów leśnych w Grecji. Jeśli wędrujesz po tym regionie, powinieneś go opuścić, ponieważ jest to cenne siedlisko, którego nikt nie chce stracić.

Jeśli lubisz wspinaczkę, możesz wspiąć się na Falakro lub Paggaio o wysokości 2232 m. Wielokulturowe wyżyny Xanthi oferują szczyty Koulas, na które można wędrować w około sześć godzin. Wspinaczka jest możliwa przez cały rok, o ile jesteś dobrze przygotowany. Zimą wędrówki w rakietach śnieżnych są oferowane w różnych miejscach, ale powinny być podejmowane wyłącznie przez przeszkolone osoby.

Rzeka Kosinthos wije się przez ten region i oferuje wiele przyjemnych spacerów po trackich terenach wiejskich. Istnieją stare kamienne mosty, młyny wodne, które są jednymi z niewielu w Halil, które nadal istnieją, starożytne wioski i na wpół zapomniane miejsca. Podróż przez ten obszar może przypominać podróż w czasie do prostszego wieku.

Rzeka Nestor i jej delta są od dziesięcioleci w centrum działań środowiskowych i zewnętrznych regionu. Od lat ludzie przyjeżdżają tutaj, aby wędrować, jeździć na rowerze, kajakiem, obserwować ptaki, wspinać się na góry, zjeżdżać na linie lub jeździć konno, ale okolica nadal ma proste i niezatarte poczucie Pozwala cieszyć się pięknym krajobrazem Orfeusza. Wśród uroczych miejsc, z których można cieszyć się szeroką gamą ekologicznych zajęć na świeżym powietrzu, są Galani, Komnina, Kromniko, Livadero, Stavroupolis i Toxotes, magiczne zakątki okolicy czekają na odkrycie. Tam, gdzie rzeka spotyka morze w Xanthi, jest niezwykle malownicza, a unikalne i interesujące siedlisko można znaleźć w obszarze Abdera, gdzie znajdują się jeziora, laguny i cenne mokradła, które są kochane przez wiele gatunków ptaków i innych zwierząt.

Magiczny obszar Tracji jest pełen baśniowych scen i fantastycznych krajobrazów do odkrycia. Jest to idealne miejsce, aby zapuścić się w bajkową książkę i zebrać po drodze fantastyczne wspomnienia.

[ff id=”1″]