Skip to main content

Korea nie jest dużym miejscem. Dla moich Jankesów chodzi o wielkość stanu Minnesota.

Ale wiesz, co mówią: wielkie rzeczy często przychodzą w małych paczkach. Zaletą życia w tak zwartym geograficznie miejscu jest to, że możesz podróżować niemal w dowolnym miejscu w kraju w ciągu jednego dnia lub w weekend.

Jeśli czujesz się jak przygoda na świeżym powietrzu, ale masz tylko dzień lub weekend do stracenia, Chiaksan w Gangwon-do, Korea to dobry wybór. Czytaj dalej, aby uzyskać szczegółowe informacje i instrukcje!

Góra mitów i piękna

Kiedy mówimy o pasmach górskich w Korei, najbardziej znane to Jirisan i Seorraksan. Są to piękne miejsca warte odwiedzenia i zasługujące na swoją reputację, ale często są zatłoczone wycieczkowiczami.

Chiaksan nie jest tak spektakularny jak najsławniejsi bracia, ale nadal jest to cel warty i bonus! – Jest o wiele mniej zatłoczony.

Chiaksan znajduje się w Gangwon-do, około 30 km od miasta Wonju.

Podobnie jak wszystkie najbardziej oddalone i opuszczone szlaki turystyczne w Korei, baza Chiaksan jest ruchliwym miejscem. Znajdziesz wiele sklepów i sprzedawców sprzedających wszystko, od koralików relikwii i buddyjskich bibelotów po naleśniki kimchi i wino ryżowe.

Dobrym pomysłem może być uzupełnienie paliwa przed wędrówką, a naleśniki kimchi skwierczące na patelniach z pewnością zaspokoją głodny żołądek.

Gdy znajdziesz drogę przez rozrywkę i pyszne zapachy tego górskiego bazaru, dotrzesz do wejścia do Chiaksan. Opłata za wejście do Chiaksan wynosi 2500 wygranych na osobę, tylko gotówką.

Niedaleko wejścia znajduje się świątynia Guryeongsa.

Świątynia Guryeongsa to średniej wielkości kompleks świątynny, który został zbudowany w czasach dynastii Silla. Zbudowany na zboczu stromego wzgórza, wchodzisz do kompleksu świątynnego przez pawilon z wysokimi drewnianymi posągami „Czterech Niebiańskich Strażników” spoglądających na ciebie z góry, a następnie wspinasz się po stromych schodach do świątyni Guryeongsa.

Podobnie jak w przypadku większości koreańskich świątyń, powietrze będzie prawdopodobnie słabe od kadzidła, a rytmiczne śpiewanie mnichów podczas modlitwy odbije się echem od ścian świątyni. Jest to przyjemne i relaksujące miejsce na spędzenie kilku minut przed wyruszeniem w podróż.

Chodzić szlakiem

Ze świątyni Guryeongsa jest to 5-kilometrowa wędrówka do Birobong, szczytu Chiaksan. Ścieżka jest łatwa na około połowę tej wędrówki – w rzeczywistości spokojny spacer zamiast pieszej.

Możesz podążać szlakami przez lasy sosnowe, cichymi gajami bambusowymi i w dół do dolin, gdzie szlak biegnie wzdłuż bulgoczącego górskiego potoku lub krzyżuje się między nimi.

Około 2 km od podstawy góry Chiak znajduje się wodospad Seryeong, od którego rozpoczyna się wędrówka stromo , Mówię o transformacji Jekylla i Hyde’a z wcześniejszej części wędrówki. Więc jeśli chcesz wejść na szczyt Chiaksan, powinieneś być pewien, że jesteś dobrze przygotowany.

Jeśli nie masz ochoty na wyzwanie, między wodospadem Seryeong a świątynią Guryeongsa znajduje się piękny ogród botaniczny. To wspaniałe miejsce na relaks i po prostu cieszenie się pięknem przyrody.

Jeśli chcesz odpocząć od Seulu lub po prostu szukasz okazji na następną przygodę na świeżym powietrzu, wybierz Chiaksan. To piękno góry i jeden z lepiej strzeżonych sekretów Korei.

Dostać się tam

Jeśli nie masz dostępu do własnego transportu, Wonju będzie twoją bazą wypadową na wycieczkę do Chiaksan.

Jedź autobusem do Wonju. Wysiądź przed terminalem autobusowym Wonju i wsiądź w lokalny autobus nr 2-1, 31, 33 lub 35. Każdy z tych autobusów zabierze Cię do przystanku o nazwie „Sanghanjuyooso”.

Z „Sanghanjuyooso” zmień na 41 lub 41-1. Jest to około 10 minut jazdy od terminalu autobusowego Wonju do transferu i kolejne 30-35 minut, aby dostać się z transferu do Chiaksan.

Chiaksan jest końcem dla 41 i 41-1. Opłata za przejazd autobusem wynosi 1200 wygranych na podróż, ale Twoja karta T-Money (karta transportu publicznego, która jest dostępna w większości sklepów i na większości dworców autobusowych i kolejowych – niezbędna, jeśli podróżujesz w Korei!) Również będzie działać.

[ff id=”1″]