Skip to main content

Najlepszym sposobem na zdrowie jest ćwiczenie. Nie oznacza to pójścia na siłownię i zatrudnienia osobistego trenera. Szybki spacer jest idealny do treningu cardio. Najlepsze jest to, że można go uruchomić bezpłatnie. Po wykonaniu kilku wycieczek po okolicy pomocne może być poszerzenie trasy pieszej. Tutaj pojawia się pomysł wędrówki ścieżką. Bogactwo parków państwowych i narodowych oznacza, że ​​nikt nie jest daleko od szlaku pieszego. To, że ktoś opanował wędrówkę energetyczną, nie oznacza, że ​​jest gotowy na kolejny poziom rekreacji na świeżym powietrzu, który byłby intensywną wędrówką. Jest to ćwiczenie, które należy wykonać podobnie jak sama wędrówka: powoli i równomiernie. Oto kilka cennych wskazówek, dzięki którym podróżowanie może być zwycięstwem.

Zostaw dżins w szufladzie

Sprawdź etykietę na dżinsach. Brzmi: „Wykonane z bawełny”. Jest to idealne do noszenia na co dzień, ale okropne na górskim szlaku. Mokry dżins wieki wysycha. Usuwa również ciepło z ciała i powoduje drżenie użytkownika. Rekreacja na świeżym powietrzu oznacza przygotowanie się na żywioły i wody geologiczne. Bawełna nie jest odzieżą na te przygody.

Zawsze pij wodę

Ból głowy, zawroty głowy i brak koncentracji są oznakami odwodnienia. Pierwszym objawem jest pragnienie osoby. W tym momencie ciało prosi o wodę. Turysta musi zabrać ze sobą płyn na szlak turystyczny. Idealnie byłoby to oznaczać napój o pojemności 6 uncji co dwadzieścia minut. To powoduje, że nawodnienie przepływa, zanim ciało zacznie pragnąć. Pamiętaj, że podczas schodzenia potrzeba tyle samo wody, co w górę.

Przed wędrówką załóż obuwie turystyczne

Po raz pierwszy osoba wybiera się na wędrówkę, nie jest to czas na założenie butów do chodzenia. Te buty należy nosić na kilka dni przed wyruszeniem na szlak. Pomocne jest również, aby dać stopom przerwę. Zdejmij buty i masuj stopy podczas lunchu lub przerwy. Przyjemne chłodzenie stopy przedłuża relaks na świeżym powietrzu.

Zacznij wcześnie

Wycieczki najlepiej sprawdzać się wcześnie rano. Słońce nie miało szans na szczyt w ciągu dnia, a to oznacza niższe temperatury. Im dłużej turysta czeka na ścieżkę, tym mniej czasu pozostawia na zewnątrz. Nawet doświadczonym turystom nie zaleca się utknięcia na ścieżce po zmroku.

Powiadom znajomych

Pomimo wszystkich przygotowań, rekreacyjna przygoda na świeżym powietrzu może od razu pójść na południe. Nie szukaj dalej niż „127 godzin”, aby uzyskać doskonały przykład tego. Nie ma nic złego w komunikowaniu się z naturą, spacerując samotnie. Jednak zdecydowanie zaleca się, aby każdy turysta powiedział przyjacielowi, dokąd idzie i którą drogą chce w każdym razie skorzystać.

[ff id=”1″]