Skip to main content
Podróże

Weekendy wędrówek są teraz jeszcze łatwiejsze dzięki osobistym startupom technologicznym

Cóż, to wspaniale, że firmy takie jak Yelp i funkcja „Map” Google pomagają nam wszystkim użytkownikom smartfonów znaleźć to, czego szukamy i skorzystać z crowdsourcingu, aby podejmować bardziej bezpieczne decyzje. Ale co się stanie, jeśli narzędzia te wprowadzą nas w błąd lub po prostu nie dostarczą nam potrzebnych informacji? Wydaje mi się, że dzieje się to cały czas.

Nie, nie jestem zły, ponieważ pamiętam, kiedy kupiłem pierwsze urządzenie GPS do mojego samochodu kempingowego. Większość dróg nie była wymieniona, tylko główne autostrady i główne drogi, dostawcy danych nie działali spójnie, nawet jeśli platformy takie jak ERSI miały świetny system. Kilka lat później bańka internetowa dotcom pękła i długo się nie poprawiała. Mapy Google są dziś całkiem dobre, ale miałem problemy ze ścieżkami rowerowymi, szlakami turystycznymi i tym podobnymi. Wkrótce dowiemy się, że wnętrza budynków rządowych są w trakcie planowania. Być może już nigdy się nie zgubimy – obiecująca przyszłość, tak, ale ta przyszłość jeszcze się nie skończyła.

23 października 2013 r. Ciekawy utwór z tytułem ukazał się w Albuquerque First Business Journal; „Skały, rzeki, szlaki są traktowane przez lokalny startup Yelp – napisał Dan Mayfield. „Miłośnicy przyrody mogą teraz odkrywać szlaki turystyczne i potoki kajakowe, podobnie jak smakosze odwiedzający restauracje Yelp. Strona internetowa PlanitMapper zawiera najnowsze informacje na temat państwowych wycieczek rowerowych, pieszych, sportów zimowych, kajakarstwa i wspinaczki”.

To jest naprawdę dobre, ponieważ niedawno jeździłem w górach Kalifornii, a kilka dziewczyn z college’u zatrzymało mnie na drodze, aby zapytać, czy wiem, gdzie jest „głowa szlaku” dla konkretnego popularnego szlaku lokalnego jest. Cóż, miałem 65 milową przejażdżkę rowerem i nie miałem pojęcia, gdzie to jest. Powiedzieli, że Yelp dał im złe instrukcje, a ja powiedziałem, że nie zdałem, więc musi być inaczej. Nie odwrócili się, więc prawdopodobnie się poddali.

Powiedziałem im; „Tak, Yelp jest do bani”, a oni powiedzieli „bez żartów”, a potem im powiedziałem; „Kto w ogóle wynalazł tę ulicę?” Wskazał na krętą drogę za mną, a wszystkie przełączniki wspięły się na wysokość 1400 stóp, a oni powiedzieli: „Tak, prawda?!?” Okazało się jednak, że Yelp nie pomógł! Dobrze, że naprawili ten problem na wszystkich szlakach, świetny pomysł na rozpoczęcie, mam nadzieję, że to umożliwią. Jest jeszcze wiele do zrobienia. Pomyśl o tym.

[ff id=”1″]