Skip to main content

Wędrówki górskie wymagają dużo sprzętu i więcej edukacji niż typowa wędrówka. Dlaczego? Ponieważ kiedy się wznosisz, oddychanie staje się mniej wydajne, przejście staje się trudniejsze, a ratowanie trudniejsze. Pomyśl o swoim sprzęcie górskim jako o swoim systemie podtrzymywania życia.

Podczas gdy podczas wędrówek w odległych górach możesz uciec od lekkich butów lub butów, dobrym pomysłem jest noszenie cięższych butów podtrzymujących w celu ochrony kostek i stóp. Chodzenie ze skręconą kostką podczas jednodniowej wędrówki jest niepraktyczne w porównaniu z próbą pokonywania tylnych gór z tym samym problemem i ciężkim plecakiem. Myślenie naprzód i przygotowanie się na odpowiedni sprzęt górski, przewodniki i informacje mogą dosłownie oznaczać różnicę między małym nieszczęściem a czasem śmiercią. Traktuj swoje bezpieczeństwo poważnie.

Wraz ze wzrostem wysokości spada ciśnienie atmosferyczne (ilość tlenu faktycznie spada na ponad 50 000 stóp), co oznacza, że ​​ciśnienie jest mniejsze. Powietrze w płucach i wypełnij je. Ponieważ do płuc dostaje się mniej powietrza, szybciej się męczysz. Ile naprawdę zmienia się presja? Zgodnie z artykułem akademickimbrary.com (który można zastosować do wycieczek górskich) ciśnienie powietrza między poziomem morza (średnio 760 milimetrów rtęci) a 12000 stóp (483 milimetrów rtęci) może spaść o 40%. Oczywiście wpłynie to na ciebie, jeśli twoje ciało ma 40% mniej tlenu (z powodu spadku ciśnienia).

Jeśli Twoja zdolność do dotlenienia twojego ciała zmniejszyła się o 40% przeciętnego dnia, czy nie martwisz się? Dodaj, że prosisz więcej o swoje ciało, aby utrzymywało ciepło w chłodnym / chłodnym otoczeniu. Ciągle tracisz wodę ze swojego układu, reakcje zwalniają i nie jesteś za rogiem od najbliższego szpitala. Sprzęt do uprawiania turystyki górskiej odgrywa coraz ważniejszą rolę, im wyższa wysokość i bardziej oddalona lokalizacja.

W zależności od tego, jak niskie są temperatury, prawdopodobnie będziesz potrzebować dobrze izolowanych butów turystycznych (w zależności od wysokości i temperatury, możesz potrzebować butów turystycznych), odzieży turystycznej, śpiworów, namiotów kempingowych i innego sprzętu turystycznego jest przeznaczony na niższą temperaturę niż myślisz, że faktycznie nosisz będzie doświadczony. Daje to dodatkowy margines bezpieczeństwa. Należy również pamiętać, że łatwo niewygodny sprzęt do uprawiania turystyki górskiej staje się większym problemem …

Jeśli chcesz też więcej informacji wędrówki górskie kliknij tutaj, aby zobaczyć resztę artykułu. Możesz również sprawdzić kilka powiązanych artykułów, aby dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy Buty do chodzenia.

[ff id=”1″]