Skip to main content
Przemysł

Wybór systemu zraszania wodą

Zielony, bujny zielony trawnik ma w sobie coś wyjątkowego i zachwycającego. W końcu kolor zielony jest nie tylko spokojny, ale także zdrowy trawnik z odpowiednią ilością miękkiej gleby, gęstej zielonej trawy i zadbanych roślin czyni przyrodę bardziej atrakcyjną. Ten apel jest dobrym znakiem dla ciebie, czy ten piękny trawnik jest dla własnej przyjemności, czy jako sposób na zwiększenie atrakcyjności krawężnika.

Dotarcie do tej zapraszającej stoczni może zająć pracę – istnieją jednak procesy, które można wdrożyć, aby uczynić ją bardziej dostępną. Jednym z nich jest instalacja systemu zraszania wodą, dzięki któremu trawnik będzie dobrze trzymany.

Krótki spacer po sklepie ze sprzętem pokazuje różne rodzaje zraszaczy. Możesz wybrać małe systemy współpracujące z wężem wodnym do większych systemów zraszaczy, które są instalowane jako część krajobrazu. W każdym razie rodzaje i funkcje są różne – ale jedno pozostaje takie samo – wszystkie sprawiają, że trawnik jest mokry.

Ale jak określić, który system zraszaczy najlepiej odpowiada Twoim potrzebom? W końcu nie potrzebujesz dużego systemu, jeśli masz mały ogród! Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zdecydować, który system nawadniający najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

  • Pamiętaj, że nie chodzi tylko o sam produkt, ale także o obsługę produktu.

  • Zadaj jak najwięcej pytań na temat konkretnego systemu, abyś mógł określić jego zasięg i specjalne funkcje przed jego zainstalowaniem. Jedną z najczęstszych funkcji zraszaczy jest timer, którego można użyć, aby zapewnić, że zraszacz nie będzie działał niepotrzebnie. Istnieją trzy główne typy timerów – automatyczny, który pozwala ustawić go na określony czas. Timer przepływu, który pozwala ustawić, jak długo i jak mocno płynie woda, oraz automatyczny zawór odcinający, który zapobiega zamoczeniu ogrodu.

  • Dowiedz się, jaki rodzaj podłogi posiadasz, ponieważ niektóre typy podłóg lepiej sobie radzą z niektórymi rodzajami zraszaczy.

  • Gdzie znajduje się twoje źródło wody? Niektóre typy systemów mogą działać lepiej dla określonego układu.

  • Upewnij się, że system może być odporny na zimę – szczególnie jeśli jest to system zraszający z podziemnymi rurami!

  • Dobrze rozumieją rodzaje systemów zraszaczy. Typowe typy to nieruchome, kroplowe, oscylacyjne, udarowe, obrotowe, węże tryskaczowe, przesuw i w ziemi.

Wybór domowego systemu nawadniającego do ogrodu nie musi być nauką rakietową. Nie spiesz się i koniecznie porozmawiaj ze specjalistą od systemów zraszania wodą. W krótkim czasie możesz mieć cudowny zielony trawnik i zazdrościć wszystkim swoim sąsiadom.

[ff id=”4″]