Skip to main content

Salem jest stolicą, a Portland to największe miasto w stanie Oregon. To dobre miejsce na rozpoczęcie działalności gospodarczej, zwłaszcza lokalnej. Coraz więcej osób zaczyna działalność w firmach domowych, ponieważ mają różne zalety, takie jak niższe koszty operacyjne, oszczędność czasu i kosztów podróży do pracy, dobry czas rodziny itp. Jednak aby się dowiedzieć, należy przeprowadzić badania, aby dowiedzieć się, czy istnieją wymagania licencyjne na prowadzenie firmy z domu.

Wymagania dotyczące licencji biznesowej:

Zaleca się, aby nadać swojej firmie formę prawną, którą można przeprowadzić przy pomocy doświadczonego prawnika, który pomoże również w stworzeniu najbardziej odpowiedniej formy prawnej dla Twojej firmy. Można to również zrobić, dzwoniąc do Oregon Corporation Division pod numer (503) 986-2200 lub odwiedzając ich stronę internetową: http://www.filinginoregon.com

Konieczne jest wybranie nazwy firmy, która została utworzona zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zapewnia, że ​​nie jest to wizerunek zarejestrowanej firmy.

Musisz dowiedzieć się o różnych licencjach wymaganych dla Twojego rodzaju działalności i sprawdzić, czy dozwolone jest prowadzenie działalności jako firma wewnętrzna. Aby uzyskać licencję, wszystkie firmy muszą uzyskać zgodę ministerstw powiatowych na planowanie, budowę, środowisko i zdrowie. Firmy krajowe muszą przestrzegać wszystkich ograniczeń, przepisów i przepisów dotyczących zagospodarowania przestrzennego wymaganych przez poborcę podatkowego, departament planowania, straż pożarną i szeryfa, jeśli wymaga tego charakter Twojej firmy.

Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, np.

o Reguła zezwalająca tylko na mieszkaniec domu i jednego pracownika do pracy w domu itp.

o Niektóre firmy mają pewne ograniczenia, np. B. Zgodność z przepisami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego, które ograniczają wielkość ich znaków, ograniczają przechowywanie na zewnątrz, ograniczają parkowanie lub wymagają innych specjalnych zezwoleń itp.

Zalecane jest skontaktowanie się z lokalnym sądem w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dokładnych licencji i pozwoleń, które dotyczą wybranego obszaru działalności.

Niektóre rodzaje firm nie wymagają licencji, inne wymagają specjalnych licencji biznesowych, a inne ogólnej licencji biznesowej. Niektóre firmy mające siedzibę w kraju wymagają również licencji na poziomie stanowym, np. B. przemysł spożywczy lub jeśli pracujesz jako prawnik lub lekarz. Firmy, które oferują doradztwo inwestycyjne lub sprzedają broń palną, potrzebują krajowej licencji dla firm.

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z Departamentem Jakości Środowiska Oregonu pod numerem (800) 452-4011; OSHA w (503) 378-3272 lub (800) 922-2689 w Oregonie; lub State Fire Marshall w (503) 373-1540.

Aby uzyskać informacje na temat podatków w Oregonie, skontaktuj się z Departamentem Skarbu w Oregonie pod numerem (503) 378-4988 lub http://www.irs.gov.

[ff id=”3″]