Skip to main content

Ponieważ liczba roszczeń ubezpieczeniowych rośnie z dnia na dzień, firmy ubezpieczeniowe są teraz o krok do przodu, aby zautomatyzować proces przeglądu i obsługi roszczeń ubezpieczeniowych wszelkiego rodzaju poprzez integrację kompleksowego oprogramowania do zarządzania roszczeniami.

Ze względu na zwiększoną świadomość tej branży klienci zaczęli postrzegać ją podobnie do innych branż, w których otrzymują dostosowane usługi i wyższy poziom satysfakcji bez narażania bezpieczeństwa swoich danych osobowych. Jest to jednak zielona flaga dla ubezpieczycieli, ponieważ w ostatnich latach zaobserwowali ogromny wzrost liczby nabywców polis. Jednak gdy ci kupujący zawierają ubezpieczenie, menedżerowie mają trudności z ręcznym sprawdzeniem własności i prawnych aspektów swoich roszczeń.

Według kadry kierowniczej miliony wydawane są każdego roku na ręczne sprawdzanie wniosków, w przeciwieństwie do wydatków na strategie marketingowe. Ponadto muszą zapewnić zadowolenie klienta. Dlatego potrzebujesz kompleksowego rozwiązania do zarządzania roszczeniami, które umożliwia ubezpieczycielom precyzyjne spełnianie zmieniających się wymagań biznesowych przy jednoczesnym minimalizowaniu błędów.

Rozwiązanie do zarządzania roszczeniami / oprogramowanie (CMS) – w jaki sposób pomaga towarzystwom ubezpieczeniowym?

Zautomatyzowany system zarządzania należnościami upraszcza cały proces cyklu należności, automatycznie obsługując wszystkie formalności prawne i płatności. To z kolei zmniejsza koszty wynajmu legalnego i urzędników. 89 miliardów dolarów rocznie. Ponadto oferuje wiele funkcji zarządzania pracą, np. Na przykład skanowanie danych, przypisywanie zadań i routing, aby ułatwić ubezpieczycielom obsługę wielu systemów.

Integracja dobrego CMS ma niezliczone zalety. CMS nie tylko korzysta z jednej platformy, ale także zwiększa efektywność procesu likwidacji szkód, zapewniając prawie zerowe błędy. Od pierwszego raportu szkody do ostatecznego rozstrzygnięcia roszczenia są konsekwentnie sprawdzane, a wszystkie powiązane raporty i dokumenty są przechowywane do wglądu. Ponadto proces zatwierdzania i terminowość płatności są przyspieszone. Reaktywność i dokładność systemu w środowisku czasu rzeczywistego nie tylko zwiększa sprzedaż, ale także poprawia relacje z klientami. Ponadto CMS zapewnia cenny wgląd w wagę zgłoszonych roszczeń i identyfikuje wszelkie toczące się przypadki oszustw. Działa również jako partner strategiczny, który doradza w procesach takich jak benchmarking itp. Stwarza to silną i nienaruszoną reputację ubezpieczyciela na rynku.

W jaki sposób CMS zapewnia bezproblemową obsługę klienta?

Niektóre zalety CMS dla branży ubezpieczeniowej zostały wspomniane powyżej. Teraz przyjrzyjmy się, w jaki sposób promuje zadowolenie klienta.

  • Wraz z przetwarzaniem reklamacji CMS analizuje wszystkie dane klientów i wykrywa wszelkie błędy. Może otrzymywać wstępne powiadomienia z wielu źródeł, w tym z e-maila, faksu i centrum telefonicznego.
  • Zapewnij bezproblemową kompleksową obsługę, dbając o wszystkie roszczenia dotyczące silnika klienta, prawne i własnościowe. Są również wspierani przez usługi wsparcia i pomagają osiągnąć porozumienie.
  • Ponieważ jest to oprogramowanie automatyczne, ryzyko błędów przy wprowadzaniu danych klienta jest znikome.
  • Ta przejrzystość zapewnia, że ​​klienci nie padają ofiarą nieuczciwych roszczeń.
  • Ze względu na skomplikowany proces aplikacji wielu klientów nie musi składać swoich wniosków, ale zautomatyzowany system umożliwia klientom samodzielne wprowadzanie danych bez obecności pracowników. Ta szybka i szybka procedura, szczególnie w nagłych wypadkach, pomaga klientowi zgłaszać roszczenia.
  • CMS utrzymuje szyfrowanie wszystkich danych klientów, a tym samym zapewnia, że ​​wszystkie informacje o roszczeniach i wnioskodawcach są zabezpieczone hasłami wielopoziomowymi.

Coraz większe znaczenie ma oparty na chmurze system CMS:

CMS oparty na chmurze sprawia, że ​​cały proces likwidacji szkód jest jeszcze płynniejszy. Przechowywanie wszystkich danych na serwerach w chmurze zapewnia większe bezpieczeństwo danych, aby nikt nie mógł uzyskać do nich dostępu. Aplikacje w chmurze są stosunkowo niedrogie dla ubezpieczycieli, jeśli nadal korzystają ze starszych systemów.

Przechowując i analizując dane w chmurze, firma ubezpieczeniowa może uzyskać cenny wgląd w raporty danych klientów, które z kolei pomagają identyfikować najnowsze trendy ubezpieczeniowe. W ten sposób ubezpieczyciel może zawrzeć lepsze ubezpieczenie inne niż na życie, co ma ogromne znaczenie, ponieważ firma ubezpieczeniowa wydała prawie 75% całkowitego kosztu roszczeń i przetwarzania roszczeń. To kompleksowe podejście zwiększa przejrzystość przy rozwiązywaniu problemów.

Ostatnie słowa:

Przy rosnącej liczbie nabywców polis istnieje możliwość, że w nadchodzących latach branża ubezpieczeniowa odnotuje wzrost liczby roszczeń. Dlatego muszą zintegrować zautomatyzowany system, który może wykrywać fałszywe roszczenia i przyspieszyć ich przetwarzanie. Organizacje powinny również rozważyć przechowywanie zaszyfrowanych danych na zaufanym serwerze w chmurze, aby zapobiec narażeniu cennych danych klientów. Dlatego wybór technologii opartych na chmurze i automatyzacja regularnych zadań ma kluczowe znaczenie dla wzmocnienia relacji z klientami i zarządzania marką. Z dobrym CMS możesz być pewien najwyższej jakości rozwiązań ubezpieczeniowych.

[ff id=”4″]