Skip to main content

Zastrzyki z kolagenu są obecnie popularne w celu wygładzenia zmarszczek, zmarszczek i depresji twarzy. Obejmuje to linie śmiechu, linie uśmiechu, kurze łapki, a nawet blizny potrądzikowe. Są nawet używane do uzupełniania warg i twarzy, które tracą tłuszcz i powoli stają się wiotkie. Wyniki zwykle trwają od 3 do 6 miesięcy.

Zastrzyki z kolagenu mogą być bardziej bolesne niż zastrzyki z botoksu. Lekarze używają go od dziesięcioleci do leczenia zmarszczek i cienkich linii. Czasami są one przeprowadzane jednocześnie z zabiegiem laserowym lub liftingiem twarzy. Procedura jest zwykle zwykłą ambulatoryjną.

Ryzykuje?

Obejmują one reakcje alergiczne, infekcje i nieregularności skóry i nie są zalecane dla kobiet w ciąży lub dla osób uczulonych na wołowinę, ponieważ kolagen pochodzi od oczyszczonego bydła (krowy). Jeśli to dla ciebie problem, wypróbuj syntetyczny kolagen, jest również dobry do leczenia cienkich linii, ale trwa tylko kilka miesięcy. Inne ryzyko może leżeć w miękkiej oprawie, ponieważ nadgodziny mogą być bardzo kosztowne.

Zastrzyki z kolagenu to tylko jeden ze sposobów usuwania zmarszczek z twarzy. Wolę naturalne produkty do pielęgnacji skóry, aby usunąć zmarszczki.

Po wszystkich rozmowach na temat kolagenu można by pomyśleć, że zakup produktu zawierającego kolagen byłby świetny dla twojej twarzy. Nie dzieje się tak, ponieważ cząsteczki kolagenu są o wiele za duże, aby wnikać w skórę po wcieraniu. Potrzebujesz produktu ze składnikami, o których udowodniono, że stymulują produkcję kolagenu w organizmie.

[ff id=”7″]