Skip to main content

Skóra i zmarszczki

W miarę starzenia się skóry i uszkodzenia słonecznego nasza warstwa skóry, która zawiera włókna kolagenu i elastyny, które wspierają górną warstwę skóry, traci dużo kolagenu. Ponieważ kolagen jest tracony, powstają zmarszczki i nie można go naprawić, chyba że kolagen zostanie zwrócony. Odbywa się to poprzez implanty kolagenowe lub zastrzyki z kolagenu. To bardzo prosta procedura, która nadaje skórze młody wygląd. Dowiedzmy się więcej o implantach skórnych i kolagenowych.

Rodzaje kolagenu do implantów skórnych –

Masz do wyboru kolagen ludzki lub kolagen wołowy. Ciała większości ludzi akceptują oba typy. Twój chirurg decyduje, którego kolagenu użyć dla Ciebie.

Kolagenu skóry procedury wtryskiwania

Podczas tej procedury lekarz najpierw porozmawia z tobą o rodzajach zmarszczek, które mogą usunąć zastrzyki z kolagenu. Gdy oboje zdecydujecie się na zmarszczki, kolagen wstrzykuje się cienką igłą pod skórę w pobliżu zmarszczek. To nie jest bardzo bolesna procedura. Możesz puchnąć przez dzień lub dwa.

Implanty kolagenowe w skórze i powtarzanie

Ponieważ kolagen jest białkiem, jest powoli wchłaniany przez organizm. Po kilku miesiącach może być konieczne kolejne wstrzyknięcie. Zależy to również od położenia fałd. Obszary, z których często korzystasz, mogą wymagać wstrzyknięcia wcześniej niż obszary, których nie używasz tak często. Na przykład podczas mówienia najczęściej używany jest cały obszar twarzy w pobliżu ust. Ta część może wymagać wstrzyknięcia wcześniej niż w innych miejscach. Zastrzyki z kolagenu to jeden z najprostszych sposobów usuwania zmarszczek i ponownego uzyskania młodej twarzy.

Ten artykuł ma wyłącznie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. Skonsultuj się z lekarzem w sprawie problemów medycznych. Postępuj zgodnie ze wszystkimi wskazówkami zawartymi w tym artykule po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek konsekwencje lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

[ff id=”7″]